logo2-4030

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

افزایش سود سرمایه گذاری

خروج سرمایه از منطقه 22 یک اشتباه بزرگ اقتصادی و از سوی دیگر آوردن سرمایه به این منطقه، رقم زدن بزرگترین سود برای هر سرمایه­ گذاری است.
این نظر عضو هیات مدیره اتحادیه تعاونی­ های مسکن نمونه رساست؛ اتحادیه­ ای که تجربه بیش از دو دهه ساخت و ساز در غرب تهران و به طور ویژه در منطقه 22 را دارد و اکنون نیز در حال ساخت بزرگترین پروژه تجاری اداری در شمال دریاچه چیتگر در این منطقه است.
از این رو شاید این اتحادیه یکی از بهترین مراجعی باشد که بتواند تصویری روشن از گذشته، حال و آینده این منطقه برای کسانی که به دنبال محلی مناسب برای سرمایه ­گذاری هستند، ارائه دهد.
آنچه می­ خوانید گفتگویی با مهندس رضا کریمی ، عضو هیات مدیره اتحادیه تعاونی­ های مسکن نمونه رسا درباره جوان ­ترین منطقه تهران می­ باشد که قرار است به قطب گردشگری پایتخت تبدیل شود. 
آقای مهندس کریمی اگر بخواهیم اقتصاد امروز منطقه 22 را با پنج الی ده سال پیش مقایسه کنیم، چه تغییراتی در آن رخ داده است؟
کمتر از ده سال پیش، میشد یک ملک 500 متری را با بودجه پانصد میلیون تومانی در این منطقه خریداری کرد اما امروز برای خرید همان ملک چهار و نیم تا پنج میلیارد تومان نیاز است که این نشان از رشد سریع اقتصاد در این منطقه دارد.
از سوی دیگر اقدامات گسترده شهرداری که با نگاه ویژه در منطقه22 به عنوان یک منطقه متفاوت شهری انجام شده، چهره این منطقه را نسبت به چند سال پیش بسیار متفاوت کرده است.
این تغییرات و نگاهی به ساختمانها و ابنیه­ ای که در منطقه ساخته شده است، نشان می­ دهد که این منطقه از سال­ ها پیش که اولین ساختمان­ ها و واحدهای مسکونی در آن ساخته شد تاکنون پیشرفت چشمگیری داشته و نکته مهمتر ادامه­ دار بودن این پیشرفت است.
با توجه به روند ادامه­ دار این پیشرفت، باید منتظر چه تغییرات دیگری در این منطقه از پایتخت بود؟
آنچه هم­ اکنون دیده می­شود، مقدماتی است که برای تبدیل منطقه 22 به یک منطقه شاخص، فراهم شده است. هزینه­ های هنگفت و کلان برای ساخت بزرگترین دریاچه مصنوعی کشور، بزرگترین شهربازی، آبشار و بسیاری امکانات دیگر، این وعده را می­ دهد که تحول بزرگی در انتظار این منطقه شهری است.
زمانی که محور چهارباغ راه­ اندازی شود، پروژه­ های تجاری و اداری در حال ساخت به بهره­ برداری برسند و سایر برنامه­ های شهرداری نیز اجرا گردد، قطعا منطقه نیازمند تمام این بلوارها و مسیرهای دسترسی هست.

 


اقتصاد منطقه تا چه میزان تحت الشعاع این پیشرفت­ها قرار خواهد گرفت؟
راه ­اندازی محور چهارباغ و بهره ­برداری از انواع واحدهای تجاری و اداری در سطح منطقه، شرایطی را فراهم می­کند که بیشترین و بهترین برندها و شرکت­ های داخلی و خارجی در این منطقه متمرکز شوند.
همجواری با دریاچه زیبای شهدای خلیج فارس، موقعیت آب و هوایی مطلوب و تمرکز واحدهای تجاری و اداری شهر در این منطقه، باعث خواهد شد که تا چند سال دیگر خرید یک واحد مسکونی، تجاری یا اداری به راحتی امکانپذیر نباشد.

برچسب ها: اوضاع بازار مسکن, وام مسکن, تعاونی توسعه ابنیه همت, پروژه آرتمیس, سرمایه گذاری در منطقه 22

چاپایمیل