logo2-4030

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
کمی بیش از 2 سال از رکود خرید و فروش مسکن در کشور , گذشته است و چیزی در حدود 3 تا 4 ماه است که دیگر شاهد کاهش قیمت مسکن به صورت مشهود و کلی در 2 سال قبل از آن می دیدیم نیستیم.
برخی از کارشناسان و صاحبنظران دلیل این عدم کاهش را رسیدن قیمت ها به کف قیمت مسکن می دانند اما نظر این بنده ی حقیر این است که یکی از دلایل این تثبیت قیمت نسبی , افزایش تعداد خریداران مسکن می باشد که در واقع اصلی ترین دلیل کاهش قیمت در 2 سال اخیر در واقع کاهش همین خریداران و عدم تناسب عرضه و تقاضا بوده است.
یکی از دلایل اصلی افزایش خریداران  اعلام وام مسکن 60 و 80 میلیونی بوده که علارغم کارشکنی و شایعه سازی برخی رسانه ها و روزنامه ها  مبنی بر عدم تاثیر این وام بر رونق مسکن , از آمار های اعلام شده و روند بازار مسکن می توان به جرات بر تاثیر  نسبتا مثبت وام بر رونق نسبی بازار اشاره نمود .

پیش بینی قیمت مسکن در سال 95

از دیگر دلایل افزایش خریدار می توان به دیگر سیاست های مبنی بر کاهش سود بانکی اشاره کرد.
بنابرمسائل ذکر شده و با توجه به تصویب وام مسکن 160 میلیونی برای خانه اولی ها(که احتمالا بزودی شامل همه ی اقشار جامعه می گردد) برای سال 95 پیش بینی می گردد رونق خرید و فروش مسکن , روند رو به رشد خود را ادامه دهد.
لازم به ذکر است با توجه به سابقه ی 15 ساله ی بنده در بازار خرید و فروش مسکن و تحولاتی که در خرید و فروش مسکن در سال 95 در املاک های زیر نظر بنده صورت پذیرفته  این پیش بینی دور از ذهن نمی باشد.
در پایان همچنان که پیش از این بارها ذکر کرده ام امیدوارم این رونق بازار مسکن با ماهیگیری سود جویان و دلالان بازار مسکن همراه نشده و باعث افزایش حباب وار قیمت مسکن  همچون دفعات گذشته نگردد  که این باعث ضربه ی جبران ناپذیری به اقتصاد کشور و مردم می گردد و ما کاملا امیدواریم که رونق مسکن کاملا منطقی و اصولی به پیش رود و با سیاست گذاری صحیح دولت محترم , باعث رونق اقتصادی و وضع معیشتی مردم گردد.

 

 مدیریت املاک چلسی

 

برچسب ها: چیتگر, اوضاع بازار مسکن, مسکن, وام مسکن

چاپایمیل