logo2-4030

افزایش معاملات مسکن در اردیبهشت

افزایش معاملات مسکن در اردیبهشت - 5.0 از 5 تا 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

افزایش معاملات مسکن در اردیبهشت

افزایش معاملات مسکن در اردیبهشت

اگرچه بازار معاملات مسکن در فروردین ماه بسیار ناامید کننده بوده و پیش بینی کارشناسان را محقق نکرد اما بر اساس آمار گزارش شده توسط اتحادیه املاک که چند روز قبل از بانک مرکزی ارائه می شود، معاملات مسکن در اردیبهشت ماه افزایش داشته و نسبت به همین زمان در سال گذشته 7 درصد بیشتر شده است. این در حالی است که بر اساس آمار منتشر شده توسط بانک مرکزی در فروردین ماه تعداد معاملات مسکن نسبت به فروردین سال گذشته 6.3 درصد کمتر بوده است.
اتحادیه املاک همچنین از افزایش 29.5 درصدی قیمت مسکن در اردیبهشت ماه خبر می دهد. این در حالی است که در ماههای پایانی سال 96 و به خصوص در اسفند ماه شاهد یک جهش در قیمت مسکن بودیم به طوریکه در مناطق مختلف فروشندگان 20 تا 40 درصد به بهای واحد مسکونی خود افزوده بودند. به عقیده برخی کارشناسان بازار کشش افزایش قیمت جدید را نداشته و تا رسیدن به تعادل قیمتی عرضه و تقاضا معاملات مسکن کاهش شدیدی خواهد یافت. در مقابل برخی نمایندگان مجلس و برخی کارشناسان پیش بینی کرده اند که قیمت مسکن در ماههای آتی باز هم افزایش یابد.
با توجه به اینکه هیجانات در بازار طلا و ارز به پایان رسیده به نظر می رسد کم کم توجه سرمایه گذاران به بازار مسکن جلب شده و پول های خود را روانه این بازار کنند. با تزریق پول به این کالای سرمایه ای باید منتظر افزایش معاملات مسکن باشیم. برخی کارشناسان اعتقاد دارند در شرایط کنونی بازار مسکن می تواند یکی از پرسودترین سرمایه گذاری ها تلقی شود و به خصوص سرمایه گذاران باید بازار رهن و اجاره مسکن را جدی بگیرند.
با افزایش قیمت مسکن در اواخر سال 96 توجه متقاضیان خرید واحدهای کوچک متراژ و چندسال ساخت جلب شد و معاملات مسکن فراوانی در این حوزه شکل گرفت. بنابر آمار و مشاهدات در حال حاضر بیشترین معاملات مسکن از لحاظ متراژ در واحدهای 75 متری و بیشترین معاملات در واحدهای مسکونی غیر نوساز در واحدهای مسکونی با 14 سال سن بنا انجام می شود. اگر افزایش قیمت مسکن در ماههای آتی نیز ادامه یابد خرید این واحدها نیز برای متقاضیان مصرفی دشوار شده و از آن پس باید منتظر شکل گیری یک رکود تورمی در بخش معاملات مسکن باشیم.برچسب ها: چیتگر, بازار مسکن, بازار معاملات مسکن, بازار طلا و ارز, افزایش معاملات مسکن

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید