logo2-4030

افسار رهن و اجاره کشیده شد

افسار رهن و اجاره کشیده شد - 5.0 از 5 تا 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

افسار رهن و اجاره کشیده شد

افسار رهن و اجاره


در ماه های اخیر و با شروع فصل تابستان شاهد افزایش قیمت های رهن و اجاره در پایتخت و سایر استان ها بودیم. این روند افزایش قیمت به گونه ای بود که در پایتخت درخواست اجاره های نجومی و گاها به شکل دریافت سکه در هر ماه به عنوان اجاره بها بود. این امر باعث شد مشکلات بسیاری برای افرادی که به دنبال منزل مورد نظر خود بودند به وجود بی آید . افرادی توان پرداخت چنین اجاره هایی را نداشتند و افرادی نیز با در نظر گرفتن این اختلاف قیمت نسبت به سال پیش سردر گم بودند.
اما ببرسی ها نشان می دهد که در روز های گذشته قیمت رهن و اجاره ها با کاهش همراه بوده است و قیمت هایی که برای اجاره یا رهن مسکن تایین شده بود کاهش یافته است. نظارت بیشتر بر روی دفاتر مشاور املاک و همچنین کاهش قیمت دلار و سکه از عواملی بود که توانست تا حدی بازار رهن و اجاره مسکن را کنترل کند.
باید در نظر داشته باشیم که این افزایش قیمت ها در بازار رهن و اجاره مسکن یک افزایش حبابی بود و با کمی صبر و تحمل می توانیم شاهد کاهش قیمت ها در بازار مسکن به ویژه بخش رهن و اجاره باشیم.
تورم و شوک قیمت ها در بازار سکه و دلار باعث شد که مالکان قیمت های رهن و اجاره را هم جهت با قیمت طلا و دلار افزایش دهند و بازار مسکن را نیز همانند سایر بازارها با افزایش قیمت همراه سازند. مشاورین املاک معتقداند که افزایش قیمت رهن و اجاره سقف دارد و نمی تواند به صورت حبابی رشد کند زیرا اگر اجاره ها از قیمت منتقی خود خارج شوند و افراد توان پرداخت آن ها را نداشته باشند واحدهای اجاره ای خالی خواهند ماند. با در نظر گرفتن این موضوع صاحبخانه ها برای این که بتوانند منزل خود را اجاره دهند باید قیمت های معقولی را در نظر بگیرند. این امر باعث شده است که در چند روز اخیر فایل های اجاره در دفاتر مشاورین املاک افزایش یابد و منازل بیشتری در این روزها اجاره داده شود.

برچسب ها: رهن و اجاره آپارتمان, مشاورین املاک, دفاتر مشاورین املاک

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید