logo2-4030

اوراق مسکن ارزان شد!

اوراق مسکن ارزان شد! - 5.0 از 5 تا 2 آرا

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

اوراق مسکن ارزان شد!

اوراق مسکن ارزان شد


در روزهای اخیر قیمت اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در معاملات فرابورس با کاهش همراه بود. علی رغم افزایش قیمت ها در بازار، قیمت تسهیلات مسکن کمی ارزان تر از قبل شده است. قیمت این تسهیلات از 62 هزار تومان شروع می شود و تا 65 هزار و 700 تومان متغییر است.
در روز گذشته قیمت هر برگ از تسهیلات مسکن تیر ماه 97 حدود 65 هزار 500 تومان بوده است و قیمت هر برگ از تسهیلات خرداد 97 به 65 هزار و 100 تومان رسیده است. در این صورت زوج های تهرانی برای دریافت وام 100 میلیون تومانی مسکن باید 200 برگ تسهیلات خریداری کنند. هزینه خرید 200 برگ اوراق برابر با 13 میلیون تومان است. همچنین برای وام جعاله 20 میلیون تومانی نیاز است 40 برگ اوراق خریداری کنند که ارزش آن 2 میلیون و 600 هزار تومان است.
همچنین زوج هایی که در شهرهای با جمعیت بیش از 200 هزار نفر زندگی می کنند، می توانند تا سقف 80 میلیون وام مسکن دریافت کنند و برای دریافت این مقدار وام باید تعداد 160 برگ اوراق خریداری کنند. قیمت این اوراق 10 میلیون و 400 هزار تومان است. زوج های ساکن در شهرهایی با جمعیت زیر 200 هزار نفر نیز می توانند تا سقف 60 میلیون تومان وام مسکن دریافت کنند و آن ها نیز باید 120 برگ بهادار خریداری کنند که مبلغ آن برابر با 7 میلیون و 920 هزار تومان است.
لازم به ذکر است که اوراق بهادار مسکن توسط بانک مسکن منتشر می شود. این اوراق می تواند در فرابورس خرید و فروش شود و ارزش اسمی هر برگ آن 5 میلیون ریال است.
مدت اعتبار این اوراق حداکثر در دو دوره شش ماهه قابل تمدید است و قیمت گذاری آن طبق اعتباری باقی مانده این اوراق انجام می شود. در واقع با توجه به این که چقدر از اعتبارش باقی مانده است، ارزش گذاری خواهد شد. اگر تا پایان اعتبار اوراق از آن استفاده نشود، نماد معاملاتی آن متوقف خواهد شد. توجه داشته باشید که در صورت پایان اعتبار این اوراق هیچ ارزشی نخواهد داشت و باید قبل از ان اقدامات لازم صورت گیرد.

برچسب ها: وام مسکن, تسهیلات مسکن, اوراق تسهیلات مسکن, گرفتن وام جعاله, قیمت اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن, وام جعاله

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید