logo2-4030

تزئینات داخلی مسکن

تزئینات داخلی مسکن - 5.0 از 5 تا 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

تزئینات داخلی مسکن

تزیینات داخلی مسکن

رکود سال های اخیر بازار مسکن علاوه بر تاثیری که بر این بازار دارد، بر کسادی بسیاری از مشاغل نیز نقش داشته است. یکی از حوزه هایی که از رکود بخش مسکن متضرر شد، صنف تزئینات داخلی ساختمان بوده است. به گفته منابع معتبر و رسمی، سال های رکود بخش مسکن منجر به کاهش 40 درصدی فعالیت تزئینات داخلی ساختمان ها شده است.
دکوراسیون و معماری داخلی یکی از مهمترین و مورد توجه ترین بخش ها در حوزه مسکن است. از آنجایی که انسان ها به زیبایی محیط زندگیشان اهمیت بسیاری می دهند، معماری و دکوراسیون داخلی همواره از مشاغلی بوده اند که با استقبال مردم روبرو شده اند. با این حال این مشاغل در سال های رکود روند نزولی به خود گرفته و برخی از افراد دچار ورشکستگی شده اند. در بیان علت این مساله می توان گفت با کاهش قدرت خرید مردم، افراد مجبور شدند برای تهیه سبد نیازهای ضروری، کالاهای تزئینی را از سبد مخارج خود حذف کنند. اگر چه اکنون معاملات مسکن به طور محسوسی افزایش پیدا کرده و در دوران پیش رونق به سر می بریم اما عواملی همچون نوسانات نرخ ارز و عدم اطمینان در بخش مسکن باعث شده مشاغل مرتبط با ساختمان از جمله تزئینات داخلی طعم رونق را نچشند. کارشناسان امیدوارند با تداوم رشد در بخش مسکن در سال آتی، شاهد رونق یافتن سایر بخش های مرتبط با مسکن از جمله معماری و دکوراسیون داخلی باشیم .
یکی از ایرادات اساسی که به بازار تزئینات داخلی وارد است، عدم وجود یک تعرفه و نرخ معین است. این مساله باعث بی ثباتی در این بخش شده است. نبودن بخش تزئینات داخلی مسکن در زمره کالاهای اساسی باعث شده سازمان حمایت از مصرف کنندگان نظارت درستی بر این بخش نداشته باشد و افراد در انتخاب های خود دچار سردرگمی شوند. از آنجایی که در این حوزه جنس، نوع، متراژ و... بر قیمت این گونه کالاها اثر دارد بنابراین امکان مقایسه برای افراد به راحتی امکان پذیر نیست.
اگر بخش مسکن رونق یابد، بازار طراحی داخلی و دکوراسیون نیز ارتقا پیدا می کند و متخصصین و افراد ماهری که در این حوزه تعلیم دیده اند می توانند مهارت های خود را بکار گرفته و در این بخش به کسب درآمد بپردازند. بر طبق سخنان اتحادیه تزئینات داخلی، در حال حاضر حدود 5000 هزار نفر در این حوزه به فعالیت مشغولند؛ امید است که این تعداد در ماه های آینده رو به افزایش برود و شاهد رونق در بخش تزئینات داخلی ساختمان باشیم.

برچسب ها: بازار مسکن, معاملات مسکن, تزئینات داخلی ساختمان, رکود بخش مسکن, دکوراسیون داخلی, طراحی داخلی و دکوراسیون

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید