logo2-4030

تسهیل خرید و فروش با بهبود طرح پیش فروش مسکن

تسهیل خرید و فروش با بهبود طرح پیش فروش مسکن - 5.0 از 5 تا 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

تسهیل خرید و فروش با بهبود طرح پیش فروش مسکن

تسهیل در خرید مسکن


پیش فروش مسکن همواره به عنوان راهکاری برای ایجاد رونق در بازار خرید و فروش مسکن و همچنین افزایش ساخت و ساز در بازار مسکن به کار گرفته شده است. پیش فروش باعث می شود تا هم خریدار به بهترین قیمت خود دست پیدا کند و هم کسی که در حال ساختمان سازی است، از فروش واحدهای خود مطمئن باشد.
به صورت کلی می توان گفت که پیش فروش مسکن نوعی بازی برد برد است که در آن هم خریدار و هم انبوه ساز یا مسکن ساز سود می برد. موضوعی که در سال های گذشته باعث شده بود تا بسیاری از ساختمان ها برای تامین نقدینگی اقدام به پیش فروش ساختمان های خود کنند. استقبال از خرید واحدهای پیش فروش شده مسکن نیز به شدت رشد پیدا کرده بود.
متاسفانه مشکلاتی در زمینه پیش فروش مسکن ایجاد شد که دست کلاهبرداران را به این بازار باز کرد. در واقع سوء استفاده از نبود قوانین موثر در زمینه پیش فروش مسکن باعث شد تا عده از از افراد شیاد با کلاهبرداری، برخی از واحدها را به چند نفر بفروشند. این در حالی است که اگر افراد از قانون اطلاعات لازم را داشتند به هیچ عنوان دچار چنین مشکلاتی نمی شدند
با بروز همین مشکلات بود که پیش فروش مسکن رونق خود را از دست داد. کمتر پیش می آید کسی حتی با قیمت های پایین حاضر به خرید خانه یپش فروش شده باشد. به همین علت است که نیاز به اصلاح و بهبود قوانین مربوط به پیش فروش مسکن است. اگر این قوانین به خوبی اصلاح شوند، می توانیم شرایط مناسبی را برای ایجاد رونق در بازار مسکن مهیا کنیم. قانونی که در سال 1389 در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است مشکلاتی دارد که در صورت رفع این اشکالات، امید به توجه بیشتر به پیش فروش از هر دو طرف افزایش پیدا می کند.
این قانون در صورت اصلاح هم می تواند نظر خریداران مسکن پیش فروش شده را تامین کرده و اطمینان لازم را به آن ها بدهد و هم انبوه سازان را برای پیش فروش واحدهای خود ترغیب نماید. امید است هرچه سریعتر این قانون به صورت کاربردی اصلاح و اجرا شود.

برچسب ها: فروش مسکن, پیش فروش مسکن, بازار خرید و فروش مسکن, خریداران مسکن

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید