logo2-4030

خرید ملک در کشورهای همسایه

خرید ملک در کشورهای همسایه - 5.0 از 5 تا 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

خرید ملک در کشورهای همسایه

خرید ملک کشورهای همسایه


با توجه به وضعیت نابسامان اقتصادی در ایران، برخی از افراد تصمیم می گیرند تا در کشورهای خارجی سرمایه گذاری کنند. برخی از سرمایه گذاری ها در کشورهای خارجی و به ویژه کشورهای همسایه در زمینه املاک صورت می پذیرد. این کار در کنار مزایایی که ممکن است داشته باشد، معایب زیادی به همراه دارد و بهتر است سرمایه گذاری در زمینه املاک در داخل کشور صورت پذیرد.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تجاری بیان کرد که اخیراً شاهد این هستیم که برخی افراد سرمایه‌ های خود را از کشور خارج می کنند و به خرید ملک و املاک در کشورهای همسایه اختصاص می‌ دهند. آمارها نشان می دهد خرید ملک در کشورهای همسایه در سال ۹۶ نسبت به سال گذشته 2 برابر شده است. مسرور عنوان کرد افرادی که قصد سرمایه ‌گذاری در بازار املاک کشور های همسایه دارند، باید به شرایط اقتصادی آن کشور ها دقت ویژه ‌ای داشته باشند.
برخی از کشورهای همسایه بدهی‌ های خارجی بسیار زیادی دارند. در واقع باید گفت که تنها در شرایط فعلی نباید اقتصاد کشورهای همسایه را بررسی کرد. بلکه باید دید شرایط اقتصادی آنها در طی چند سال به چه صورت بوده و در آینده به چه سمت و سویی می ‌رود. بعضاً کشورهای همسایه ایران، وام های خارجی برای بدهی ‌های خود گرفته اند و تا چند سال دیگر زمان بازپرداخت آن شروع می شود و این کشورها درگیر مشکلات اقتصادی می شوند.
افرادی که قصد خارج کردن سرمایه از کشور دارند، باید دقت لازم و کافی در رابطه با حوزه فعالیت اقتصادی کشورهای همسایه داشته باشند تا با برهم خوردن شرایط اقتصادی آنان و کاهش ارزش پولی دچار زیان نشوند. مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تجاری معتقد است که طبق بررسی ‌های انجام گرفته، در کشورهای همسایه هم قیمت املاک دچار حباب شده است و در طی چند سال آینده اگر این حباب شکسته شود، سرمایه افراد بین ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش خواهد داشت.
مسرور تاثیر تبلیغات ماهواره ای در استقبال از سرمایه گذاری در کشورهای همسایه را عامل اصلی این موضوع دانست. این تبلیغات با توجه به شرایط اقتصادی کشور و تاثیرات آن بر روی افراد بسیار خطرناک پیش بینی می شود؛ چرا که ضرر و زیان در چند سال آینده گریبان گیر این سرمایه گذاران با توجه به شرایط اقتصادی کشورهای همسایه خواهد شد.

برچسب ها: سرمایه گذاری ملک در کشورهای خارجی, خرید ملک در کشورهای همسایه, مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تجاری, بازار املاک کشور

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید