logo2-4030

در شرایط فعلی خانه بخریم یا نه؟

در شرایط فعلی خانه بخریم یا نه؟ - 5.0 از 5 تا 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

در شرایط فعلی خانه بخریم یا نه؟

خریدن یا نخریدن خانه در شرایط فعلی


در حال حاضر شاهد شرایط بحرانی در بازار مسکن هستیم. پس از یک رکود چند ساله در این بازار که باعث کاهش ساخت و ساز در حوزه املاک شد، در ماه‌ های اخیر شاهد افزایش حجم نقدینگی در بازار مسکن بودیم تا جایی که باعث شد بسیاری از قیمت ها در بازار مسکن به شدت افزایش پیدا کند. بعضی از املاک در تهران نزدیک به ۴۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کردند که همین موضوع باعث شد مشکلات بسیار زیادی در بازار مسکن ایجاد شود.
برخی از کارشناسان بر این باورند که با توجه به افزایش افسارگسیخته و بدون منطق قیمت مسکن که در سال ‌های گذشته به ویژه در دوران رکود بی سابقه بوده است، احتمال فرو رفتن بازار املاک به رکود دوباره وجود دارد. این کارشناسان همچنین بر این باورند که احتمال پایین آمدن قیمت مسکن بسیار بعید به نظر می رسد اما احتمال بروز رکود عمیق تر از گذشته محتمل تر از هر موضوع دیگری است.
در واقع به نظر می رسد با توجه به بالا رفتن قیمت مسکن اقدام به خرید مسکن کاهش پیدا می کند. نکته جالب توجهی که باید به آن اشاره کنیم این است که در شرایط فعلی برخلاف انچه که به نظر می رسد، خرید مسکن می‌ تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. با توجه به اینکه در حال حاضر قیمت مسکن به ثبات نسبی رسیده است، کارشناسان توصیه می کنند افرادی که قصد خرید املاک دارند باید از این شرایط استفاده کنند.
البته مشخص است که افرادی که به املاک به عنوان یک کالای سرمایه گذاری نگاه می کنند، نمی تواند ریسک خرید املاک را انجام دهند؛ اما افرادی که برای مصرف اقدام به خرید املاک می کنند زمان مناسبی را در اختیار دارند تا اقدام به خرید ملک مورد نظر خود نمایند.
با توجه به اینکه بازار مسکن از جمله بازارهایی است که تحت تاثیر بازار های دیگر از جمله ارز و طلا است، در حال حاضر خرید املاک می‌ تواند گزینه مناسبی برای افراد مختلف به ویژه مصرف کنندگان مسکن باشد. در واقع با توجه به احتمال بروز مشکلات بین المللی برای شرکت‌ های نفتی ایرانی و همچنین برخی موارد ارزی، احتمال نوسان پیدا کردن بازار ارز و طلا در ایران بسیار بالا است. در نتیجه بهتر است افرادی که می خواهند اقدام به خرید مسکن نمایند، هر چه سریع تر این کار را انجام دهند تا قبل از ورود به دوران رکود و همچنین ورود به شرایط نوسانی مجدد در بازار مسکن خرید خود را به سرانجام برسانند.

برچسب ها: بازار مسکن, بازار ارز و طلا, کاهش ساخت و ساز, پایین آمدن قیمت مسکن

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید