logo2-4030

سرمایه گذاری پزشکان در بازار ملک

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سرمایه گذاری پزشکان در بازار ملک

بازارملک پزشکان


پس از وجود سال ها رکود در بازار مسکن، از اواخر سال گذشته نشانه های بروز رونق در بازار املاک شروع به تجلی یافتن کرده است. همین امر باعث شده تا بازگشت مجدد سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این بازار شروع گردد.
بسیاری از افرادی که توانسته اند برای خود سرمایه مناسبی را فراهم کنند، برای کسب سود به غیر از شغل خود که منبع اصلی درآمد آنها به حساب می آید با رصد کردن بازارهای مختلف اقدام به سرمایه گذاری می کنند. با توجه به عدم ثبات ارزش پول ملی در کشور ما، انباشتن پول در بانک و دریافت سودهای پایین بانکی منجر به کاهش قدرت سرمایه داران در آینده می شود. چراکه پول انبار شده در حساب بانکی تنها سود پایینی را به خود اضافه کرده است، اما نرخ کالاهای مختلف شاهد رشد به مراتب بالاتری خواهد بود و این به معنی کاهش قدرت مالی افراد است.
در شرایط کنونی اقتصادی کشور، سرمایه داران به دنبال این هستند تا بتوانند ارزش دارایی خود را حفظ کنند. یکی از کم ریسک ترین بازارهای پیش رو سرمایه داران در شرایط حال حاضر، بازار ملک و ساختمان است.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران در گفتگویی با اشاره به سرمایه گذاری افراد در بازار ملک و ساختمان از سرمایه گذاری نزدیک به چهارصد پزشک برای ساخت و ساز در بازار کنونی خبر داده است. پزشکان و جراحان به عنوان افرادی که عموماً از تمکن مالی مناسبی برخوردار هستند، می توانند سرمایه به دست آمده از شغل خود را بازار پرسودی همچون ساخت و ساز به کار اندازند تا هم سرمایه خود را حفظ کنند و هم از سود بالایی برخوردار گردند.
البته بایستی توجه داشت که با توجه به قدرت مالی بالای پزشکان سرمایه دار، این افراد اکثراً در مناطق شمالی شهر تهران اقدام به خرید و سرمایه گذاری می کنند. چراکه هم توان مالی خرید های سنگین را دارند و هم امید به کسب سودهای بیشتر در مناطق شمالی را در سر دارند. برخی از کارشناسان این حضور پزشکان در بازار ملک را با عنوان مافیای زمین مطرح می کنند. قلی خسروی شکل گیری مافیای زمین توسط پزشکان را ادعایی بی اساس دانسته است. رئیس اتحادیه مشاوران املاک ادعا می کند این دسته از افراد با توجه به علاقه خود اقدام به خرید آپارتمان یا زمین می کنند تا بتوانند از سرمایه خود به بهترین نحو استفاده کنند.

برچسب ها: بازار مسکن, اتحادیه مشاوران املاک, بازار املاک, عدم ثبات ارزش پول ملی

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید