logo2-4030

شروع فصل طلایی اجاره مسکن

شروع فصل طلایی اجاره مسکن - 5.0 از 5 تا 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

شروع فصل طلایی اجاره مسکن

فصل اجاره


از دیرباز فصل تابستان فرصت طلایی نقل و انتقالات مسکن بوده است. در این فصل بیشتر مستاجران با پایان یافتن قرارداد خود به دنبال یافتن ملکی دیگر می‌ روند و مالکان هم به دنبال یافتن مستاجر برای خود هستند. در این فصل، معاملات مسکن به خصوص در زمینه رهن و اجاره رونق می‌ یابد و مراجعه به مشاوران املاک بیشتر می ‌شود.
امسال اما با شرایط متفاوت‌ تری نسبت به سال های قبل رو به رو هستیم. از اواخر سال گذشته با رونق گرفتن بازار مسکن شاهد تحولاتی در این بازار و ساخت و سازهای جدید بودیم اما در فصل بهار امسال با توجه به شرایط اقتصادی کشور و تصمیمات سیاسی صورت گرفته، التهاباتی در بازار ارز و به‌ دنبال آن سکه و مسکن داشتیم. با توجه به التهابات صورت گرفته، قیمت مسکن بیش از حد طبیعی خود افزایش یافته است. افزایش قیمت مسکن و التهابات این بازار بر روی رهن و اجاره هم تاثیر مستقیم می‌ گذارد.
حال با رسیدن به فصل نقل و انتقالات مستأجران ناچار هستند پا به این بازار آشفته بگذارند. مستأجران باید در این بازار هوشیار باشند و گرفتار سودجویان نشوند و صبر بیشتری در پیدا کردن مسکن داشته باشند. بهتر است در هنگام عقد قرارداد دقت کافی را برای خواندن اجاره نامه بکنند و بعد اقدام به امضا کردن نمایند.
مستاجران باید بندهای یکسان در همه اجاره نامه ها را بدانند و مهمتر از آن بخش‌ های توافقی را به خوبی در نظر بگیرند و از حقوق طبیعی خود در اجاره یک ملک کاملا مطلع باشند. البته باید آن ها در این زمینه ها با مالک به توافق برسند.
بهتر است قبل از ساکن شدن در خانه جدید با وجود مالک و یا نماینده وی، لیستی از خسارات وارد شده به خانه و ایرادات خانه تنظیم شود تا در هنگام تحویل ملک با مشکل رو به ‌رو نشود. نکته قابل توجه دیگر در اجاره خانه، تحقیق درباره محیط و همسایه ها است که در طول مدت اقامت در آن خانه با مشکلات و حاشیه‌ ای روبرو نشوند.
مستاجرها در هنگام اجاره ملک باید با دید باز و با دقت کافی این کار را انجام دهند چرا که لغو قرارداد به هر دلیلی ضرر و زیان زیادی به آنها وارد می کند.

برچسب ها: بازار مسکن, افزایش قیمت مسکن, معاملات مسکن

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید