logo2-4030

مسکن اجتماعی در مسیر اجرا

مسکن اجتماعی در مسیر اجرا - 5.0 از 5 تا 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

مسکن اجتماعی در مسیر اجرا

مسکن اجتماعی


یکی از راهکارها و طرح های پیشنهادی دولت در حوزه مسکن، مسکن اجتماعی بوده است. مسکن اجتماعی به منظور تهیه و تامین مسکن اقشار کم درآمد جامعه مطرح شده که پس از تصویب در هیئت دولت به مجلس شورای اسلامی ابلاغ شد.
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام کرد که رویکرد مسکن اجتماعی محله محور بوده و در صورت تصویب نمایندگان مجلس، تلاش بر این است که خانه های باکیفیت در اختیار مردم قرار بگیرد. به گفته این مقام مسئول در بنیاد مسکن، طبق بررسی ها و آمارهای ارائه شده حدود سه دهک از افراد جامعه در تامین مسکن برای خود و خانواده خویش با مشکل رو به رو هستند.
در طرح مسکن اجتماعی که با همکاری وزارت راه و شهرسازی انجام می شود، پس از تامین زمین مناسب، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فعالیت خود را برای ساخت خانه های با کیفیت آغاز می کند. بنیاد مسکن یکی از متولیان بزرگ در زمینه ساخت مسکن برای شهرها و روستاها بوده است و حالا یکی از مهمترین ارکان تعریف شده در راه اجرای مسکن اجتماعی به شمار می رود.
طرح مسکن اجتماعی در صورت تصویب نمایندگان در کل کشور اجرایی شده و مشکلات اقشار کم درآمد جامعه را در تامین مسکن حل خواهد کرد. در حال حاضر مسکن اجتماعی در مراحل اولیه خود قصد خانه دار کردن افرادی که تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی هستند را دارد. در برنامه اجرایی که برای این مسکن مشخص شده، همانند طرح مسکن های مهر هزینه خرید زمین در قیمت خانه لحاظ نخواهد شد و اغلب با متراژ های کم ولی در محله های شهر احداث می شود تا هزینه زیر ساخت ها به حداقل برسد و خانه ها از کیفیت ساخت خوبی نیز برخوردار باشند.
به نظر می رسد این طرح که سابقه مطرح شدن آن به دهه هفتاد بر می گردد، یکی از طرح های خوبی است که در بعد از انقلاب مورد بحث قرار گرفته است. در صورتی که اجرا شدن این طرح با نهایت دقت انجام شود تا مشکلات مسکن مهر در آن پدیدار نگردد، می تواند یکی از مهمترین اقدامات دولت به حساب آید.

برچسب ها: مسکن مهر, مسکن اجتماعی, مجلس شورای اسلامی, ساخت مسکن, نمایندگان مجلس, کمیته امداد

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید