logo2-4030

مسکن پرسودترین روش سرمایه گذاری

مسکن پرسودترین روش سرمایه گذاری - 5.0 از 5 تا 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

مسکن پرسودترین روش سرمایه گذاری

مسکن پرسودترین سرمایه گذاری

پس انداز و سرمایه گذاری نقش مهمی در اقتصاد خانواده ها دارد. پیدا کردن بهترین راه سرمایه گذاری، همواره یکی از مشغولیت های خانواده ها بوده است. در میان روش های مختلف سرمایه گذاری دو پارامتر مهم در انتخاب افراد تاثیر فراوانی دارد. این دو پارامتر نرخ سود سرمایه گذاری و ریسک هستند.
در میان شیوه های سرمایه گذاری ساده ترین روش، سپرده گذاری در بانک است. این روش علاوه بر اینکه ریسک بسیار پایینی دارد، سود و شرایط آن کاملا مشخص است و افراد می توانند در انتهای سال سود خود را دریافت کنند.
یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری مرسوم در دنیا سرمایه گذاری در بازار سرمایه است. در این روش شما با خرید مقداری از سهام یک شرکت به عنوان یک مالک جز محسوب می شوید و می توانید به اندازه سهم خود از سود شرکت که در پایان سال مالی پرداخت می شود منتفع شوید. همچنین اگر ارزش شرکت منتخب شما بر اساس معیارهای مختلف افزایش یابد، قیمت دارایی شما نیز افزایش پیدا می کند و از این منظر هم سود کسب می کنید. سرمایه گذاری در بازار سرمایه در کشورهای پیشرفته بسیار رایج است اما به دلایلی از جمله کوچک بودن صنعت ایران، نداشتن ارتباط با بازارهای جهانی و عدم پویایی این بخش با استقبال بسیار کمی از سوی مردم کشور ما مواجه شده است.
در کشور ما سپرده گذاری در بانک رایج ترین روش سرمایه گذاری محسوب می شود. اما اگر نرخ تورم زیاد شود و نرخ سود سپرده کاهش یابد باید به دنبال راههای چایگزین برای سرمایه گذاری رفت. با خرید ارز و طلا ارزش پول شما همواره حفظ می شود و نگرانی برای از دست دادن پول خود نخواهید داشت اما کسب سود خوب از این بازارها در کوتاه مدت و در صورت اشراف داشتن به شرایط اقتصادی و سیاسی کشور ممکن است.
بازار مسکن را همواره می توان یکی از پرسودترین بخش های اقتصادی کشور دانست. در سال های رونق افراد با سرمایه گذاری در این بازار توانستند به سودهای کلانی دست پیدا کنند و سرمایه گذاری در این بخش نرخ بازدهی چند صددرصدی داشت. با رکود بخش مسکن و کاهش میزان تقاضا برای خرید مسکن نباید از این بازار غافل شد. افراد اگرچه قدرت خرید مسکن را ندارند اما همین مساله موجب گرم شدن بازار رهن و اجاره می شود. سرمایه گذاری در این بازار همواره یکی از پرسودترین سیوه های سرمایه گذاری بوده و هست.

برچسب ها: بازار مسکن, سرمایه گذاری, نرخ تورم, ارز و طلا, بازار سرمایه, بازارهای جهانی

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید