logo2-4030

کسی به فکر ساخت و ساز مسکن هست؟

کسی به فکر ساخت و ساز مسکن هست؟ - 5.0 از 5 تا 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

کسی به فکر ساخت و ساز مسکن هست؟


کسی به فکر ساخت وساز مسکن هست؟


در سال جاری به ویژه ماه های اخیر با افزایش بسیار زیاد قیمت دلار، قیمت اجناس مختلف بالا رفته است. این افزایش قیمت مشکلات زیادی برای مردم فراهم کرده و قدرت خرید را کاهش داده است. یکی از بزرگترین مشکلات ایجاد شده، افزایش قیمت مصالح ساختمانی و تجهیزات مختلف به کار رفته در ساختمان مثل شیرآلات و پکیج و... است. افزایش قیمت این کالاها باعث شده تا ساخت و ساز مسکن به سمت رکود پیش برود.
اهمیت پویایی در ساخت و ساز مسکن بر هیچ کس پوشیده نیست. متاسفانه در سال های گذشته وزیر محترم راه و شهرسازی توجهی به قانون واگذاری زمین برای ساخت و ساز نکرد. همچنین عدم اجرایی شدن طرح مسکن اجتماعی و مزخرف خواندن مسکن مهر، کمک کرد تا وضعیت ساخت و ساز به سمت رکود پیش برود. حالا با افزایش قیمت مصالح ساختمانی، این رکود شرایط وخیم تری به خود گرفته و مشکلات زیادی را در پیش روی فعالان این بازار قرار داده است.
عدم توجه به ساخت و ساز مسکن، هم اثرات آنی و هم اثرات بلند مدت دارد. این اثرات ممکن است باعث بروز بحران های اقتصادی در کشور شوند. نبود ساخت و ساز مسکن بسیاری از مشاغل را به صورت مستقیم نابود کرده و تعدادی از مشاغل نیز به صورت غیر مستقیم از بین می روند. کارخانه های فراوانی ممکن است به سمت ورشکستگی پیشروی کنند. همچنین در بلند مدت، کمبود مسکن باعث افزایش قیمت آن در بازار خواهد شد. نبود مسکن نوساز شکاف بسیار زیادی بین سن آپارتمان های مختلف ایجاد کرده و همین موضوع در آینده بازار مسکن را دچار شوک قیمتی می کند.
در حال حاضر وزیر جدید راه و شهرسازی در تلاش است تا با اقداماتی این شرایط را بر هم بزند. وی معتقد است با ارائه تسهیلات و همچنین تخصیص برخی یارانه ها برای ساخت و ساز مسکن، می توان از این بحران عبور کرد. امید است با وجود مشکلات فراوانی که در بازار مسکن فراهم شده است، به زودی شاهد اجاد رونق در ساخت و ساز مسکن باشیم که این موضوع تنها با همت دولتمردان امکان پذیر است. رونق در ساخت و ساز مسکن می تواند مشکلات زیادی را در بازار اقتصاد کشور برطرف نماید.

برچسب ها: ساخت‌ و ساز مسکن, قیمت دلار, قیمت مصالح ساختمانی, بازار اقتصاد کشور, مسکن نوساز

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید