logo2-4030

چند نفر متقاضی وام مسکن 80 میلیونی هستند؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سه شنبه 24 شهریور 1394

چند نفر متقاضی وام 80 میلیونی مسکن هستند؟ / پیش بینی رونق در بازار خرید و فروش مسکن

تسنیم عضو هیئت مدیره بانک مسکن از تغییر ضوابط صندوق پس انداز یکم خبر داد:

با بیان این که تسهیل ضوابط در بانک مرکزی در حال تصویب است، گفت: میزان استقبال از صندوق پس انداز یکم کمتر از پیش بینی های ما بوده است.
ابوالقاسم رحیمی انارکی در حاشیه بازدید خبرنگاران از پروژه صندوق زمین و ساختمان نسیم اظهار کرد: تا 21 شهریوماه امسال 15 هزار نفر در صندوق پس انداز یکم مسکن سپرده گذاری کرده اند.
وی تصریح کرد: در 79 روز کاری 2800 میلیارد ریال در کل کشور در صندوق پس انداز یکم مسکن سپرده جذب شده است.


وی با بیان این که در استان تهران 3600 نفر در این صندوق سپرده گذاری کرده اند، ادامه داد: مجموع رقم سپرده گذاری پایتخت نشینان در این صندوق 920 میلیارد ریال تا 21 شهریور بوده است.
عضو هیئت مدیره بانک مسکن با بیان این که استقبال از صندوق پس انداز یکم مسکن آن چیزی نبوده که فکر می کردیم و کمتر از پیش بینی ها بوده است، بیان کرد: در شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت نیز 8000 نفر با 1400 میلیارد ریال سپرده گذاری کرده اند.
رحیمی انارکی با تاکیدبر این که به دنبال تسهیل ضوابط صندوق پس انداز یکم مسکن هستیم، گفت: در صدد تسهیل 4 ضابطه این صندوق هستیم که مراحل تصویب آن هم در بانک مرکزی در حال پیگیری است، البته ممکن است که نیاز به تصویب شورای پول و اعتبار نیز باشد.
وی با بیان این که تسهیلات صندوق پس انداز یکم از سال آینده آغاز می شود در رابطه با اوراق حق تقدم مسکن اظهار کرد: در حال حاضر قیمت این اوراق روی 70 هزار تومان است. امسال به طور میانگین ماهانه 500 میلیارد تومان اوراق حق تقدم با توجه به ضریب تعدیل توزیع می شود.
وی با یادآوری این که در ابتدا ضرایب تعدیل این اوراق 45 و 39 درصد بود، افزود: الان ضریب تعدیل این اوراق به 30 درصد رسیده است. اختیار این کار با بانک مسکن بوده و برای کنترل بازار انجام می شود.
وی همچنین با بیان این که امیدواریم از اسفندماه امسال بازار مسکن رونق بگیرد تصریح کرد: صدور پروانه های ساختمانی کاهش یافته و این امر بر موجودی واحدهای مسکونی به دلیل تقاضا تاثیرگذار خواهد بود. از این رو این امر به مرور منجر به تقاضا برای ساخت و ساز و رونق بخش مسکن می شود.

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید