logo2-4030

برجهای منطقه تاثیری بر تغییرات آب و هوا ندارند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شهردار منطقه 22 جناب آقای مولایی درباره روند ساخت و سازها در این منطقه گفت: منطقه 22 منطقه نوپایی است و تنها 15 سال از عمر آن سپری می‌شود. در حال حاضر کلیه ساخت و سازها در این منطقه براساس طرح تفصیلی انجام می‌شود و کلیه ضوابط و قوانین برابر آنچه که در طرح تفصیلی آمده است، در این منطقه رعایت می‌شود. برج‌های ساخته شده در بحث آب و هوایی هیچ تغییری ایجاد نمی‌کنند و اظهارنظرهایی که در این مورد می‌شود به کلی نادرست است.
شهردار منطقه 22 درخصوص موضوع آلودگی دریاچه و انتقال این آلودگی‌ها به اطراف نیز اظهار کرد: موضوع نشت آب به کلی کذب است و هیچ گونه آلودگی نه در دریاچه وجود دارد و نه به اطراف منتقل می‌شود.


مولایی درباره پروژه‌های عادی این منطقه نیز گفت: حدود 100 پروژه در منطقه 22 آماده شده است که در حال حاضر برخی از آنها به بهره‌برداری رسیده است. فاز دوم دریاچه با مساحتی بالغ بر 57 هکتار نیز همزمان با هفته دفاع مقدس به بهره‌برداری می‌رسد و تنها ضلع جنوبی دریاچه باقی مانده است که امیدواریم این فاز از دریاچه به زودی به بهره‌برداری برسد.
وی علت توقف فاز جنوبی را عبور بزرگراه شهید حکیم و استقرار کارگاه‌های این پروژه در ضلع جنوبی دریاچه خواند و افزود: با تکمیل پروژه بزرگراه شهید حکیم و جمع شدن کارگاه‌ها ضلع جنوبی دریاچه نیز به زودی تکمیل خواهد شد. تصفیه‌خانه دریاچه شهدای خلیج فارس نیز که توسط معاونت فنی و عمرانی انجام می‌شود، پیشرفت خوبی داشته و امیدواریم تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.
شهردار منطقه 22 در پاسخ به سوالی مبنی بر ایجاد فضاهای آموزشی در منطقه 22 گفت: زمین لازم برای ایجاد فضای آموزشی در اختیار آموزش و پرورش قرار می‌گیرد؛ اما ساخت مدرسه برعهده شهرداری نیست. اگر آموزش و پرورش برای زمین درخواستی انجام دهد، زمین در اختیار آنها قرار می‌گیرد؛ به طوری که در حال حاضر نیز 5 قطعه زمین در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته اما برای ساخت و ساز آن هنوز اقدامی صورت نگرفته است.
مولایی تاکید کرد: شهرداری منطقه 22 آمادگی واگذاری زمین‌های آموزشی برای ساخت مدارس برابر با ضوابط را دارد.
وی در تسریع تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز و ادعای برخی مالکان مبنی بر داشتن مجوز گفت: قدمت این ساخت و سازها مربوط به چندین سال گذشته است و در آن زمان این مناطق جزو حریم منطقه 5 بوده است، اما اگر فردی ادعایی مبنی بر داشتن مجوز ساخت و ساز داشته باشد، در کمیسیون ماده 100 این ادعا بررسی می‌شود و اگر چنین موضوعی صحت داشته باشد، تخریب انجام نمی‌شود. حدود 20 مورد رستوران و... در منطقه 22 تخریب شده است.
شهردار منطقه 22 ادامه داد: علاوه بر شهرداری، منابع طبیعی، امور آب و... نیز در بحث حریم دخیل هستند.
مولایی درخصوص میزان سرمایه‌گذاری در این منطقه نیز افزود: بخش خصوصی سرمایه‌گذاری زیادی انجام داده و فضاهای اداری، تجاری و فرهنگی در منطقه 22 توسط بخش خصوصی در حال ساخت است.
شهردار منطقه 22 به مجموعه هزار و یک‌شب اشاره کرد و گفت: این مجموعه به صورت مشارکتی توسط شهرداری تهران در حال انجام است که فاز یک پروژه در سال آتی به بهره‌برداری می‌رسد.

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید