logo2-4030

بازدید هیات سرمایه گذار آلمانی از پروژه تجاری اداری آرتمیس

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بازدید هیات سرمایه گذار آلمانی از پروژه تجاری اداری آرتمیس

پروژه آرتمیس    پروژه  آرتمیس    سهام تجاری اداری آرتمیس تهران


ایران رسما از انزوا خارج شد/ مدیران کمپانی های بزرگ آلمانی می آیند که اقتصاد ایران را رصد کنند

سفر هیأت 100 نفره آلمانی به ایران
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، در سفر هیأت آلمانی به ایران، علاوه بر معاونان وزیر اقتصاد و انرژی المان و مسئولان سیاسی اقتصادی این کشور ، روسا و اعضای هیئت مدیره 20 شرکت بزرگ المانی نیز به همراه خبرنگاران و سردبیران ارشد رسانه های بزرگ این کشور حضور خواهند داشت. آلمان نمی خواهد موقعیت را از دست بدهد.

آلمان به عنوان سنتی‌ترین شریک تجاری ایران در میان کشورهای اروپایی شناخته می‌شود. پیش از آنکه فشار تحریم ها افزایش یابد، این کشور مروادات تجاری خود با ایران را تقویت کرده بود اما طی سه سال اخیر روابط اقتصادی دو کشور با افت قابل توجهی مواجه شده است.در شرایط فعلی که چشم اندازی برای لغو تحریم ها در سال جاری ایجاد شده است، کشورهای اروپایی و حتی آمریکایی برای برقراری ارتباط اقتصادی با ایران آماده می شوند. ورود هیات های تجاری به کشورمان که به رویه ای ثابت در ماه های اخیر تبدیل شده است نشان می دهد که شرکت های خارجی در حال برآورد بازار و شرایط اقتصادی ایران برای همکاری اقتصادی هستند.در این میان آلمان که پیش از تحریم ها جایگاه مطلوبی در تجارت با ایران داشت، دوست ندارد این موقعیت را در دوره جدید از دست رفته ببیند. آنها ضمن اعزام هیات تجاری به ایران طی ماه های گذشته، استراتژی مشخصی برای ارتباط با ایران طراحی کرده اند.

در سال جاری هیاتی تجاری از این کشور وارد ایران شدند و با برخی مدیران اقتصادی و مسوولان اتاق های بازرگانی دیدار کردند.براساس آمارهای گمرک حجم صادرات آلمان به ایران سالانه حدود دو میلیارد و 245 میلیون دلار و حجم واردات این کشور از ایران هم 335 میلیون دلار است.دویچه وله پیش بینی کرده است که پس از لغو تحریم ها حجم روابط اقتصادی دو کشور به 12 میلیارد دلار برسد.
نشریه آلمانی اشپیگل گزارشی از آغاز فصل جدید روابط ایران و آلمان تهیه کرده است. این نشریه نوشت: پس از سفر بیژن زنگنه وزیر نفت ایران به آلمان، دولت این کشور در صدد اجرای راهبرد گسترش کلان روابط بازرگانی خود با جمهوری اسلامی ایران است.پایگاه دویچه وله (صدای آلمان) در این باره گزارش داد: هفته نامه آلمانی اشپیگل در تازه ترین شماره خود که فردا (دوشنبه) منتشر می شود، به روابط ایران و آلمان پرداخته است.
اعضای هیات آلمانی به این شرح است:
- معاون شرکت دایملر
- رییس بخش تولید خودروهای سنگین و اتوبوس شرکت مرسدس بنز
- مدیر روابط بین الملل شرکت فولکس واگن
- مدیر عاملBASF بزرگترین شرکت صنایع شیمیایی جهان ،
- رییس اتحادیه تولید کنندگان ماشین الات صنعتی و تاسیسات المان
- رییس انجمن خاورمیانه و افریقا و مدیر عامل گروه بزرگ اقتصادی لینده
- مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت بزرگGIZ
- رییس کنفدراسیون صنایع المان
- مدیر عامل بزرگترین شرکت تونل سازی و تولید تجهیزات مربوطه المان
- معاون اجرایی شرکت زیمنس
- رییس کنفدراسیون های صنایع و معادن المان
- عضو هیئت مدیره شرکت بزرگ فولاد سازیKrupp
- مدیر کل روابط بین الملل شرکت دایملر
- رییس شرکت حمل و نقل ریلی بمباردیر
- معاون شرکت فولاد سازیMannesmann
اعضای این هیات همراه وزیر اقتصاد المان هستند که قرار است با مسئولان اقتصادی کشورمان دیدار کنند.
زیگمار گابریل معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد و انرژی المان قرار است با رئیس جمهور و وزیران نفت ، اقتصاد ، امور خارجه و صنایع و معادن و همچنین رئیس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفتگو کند.
این نخستین هیئت اقتصادی اروپایی است که پس از اعلام جمع بندی گفتگوهای هسته ای در وین به تهران آمدند و به گزارش روابط عمومی اتحادیه تعاونی مسکن نمونه رسا، هیات سرمایه گذار آلمانی روز شنبه مورخ 16 آبان ماه جهت بررسی زمینه های همکاری ، از پروژه آرتمیس بازدید به عمل آوردند.
طی این دیدار مهندس قلعه نویی مدیر عامل پروژه ، ضمن استقبال از حضور هیات آلمانی در خصوص اهمیت و مزیت های آرتمیس توضیحاتی را ارایه کردند.
این هیات آلمانی که متشکل از متخصصین حوزه انرژی وصنعت ساختمان بودند آمادگی خود را جهت همکاری با پروژه آرتمیس اعلام کردند.

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید