logo2-4030

کاهش نرخ سود بانکی همچنان در اولویت است

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کاهش نرخ سود بانکی همچنان در اولویت است

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی با بیان اینکه دولت یازدهم با اتخاذ سیاست‌های پولی منضبط نرخ40 درصدی تورم در سال92 را به 2 / 11 درصد رسانده است، گفت: نرخ تورم در تابستان امسال تک‌رقمی می شود و کاهش نرخ سود بانکی نیز همچنان در اولویت است.
 کاهش نرخ سود بانکی همچنان در اولویت استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداو سیما ، علی دیواندری، در بیست و ششمین همایش سیاست‌های پولی و ارزی در محل سالن اجلاس سران گفت: ‌تلاش‌های بانک مرکزی در ثبات بخشی به بازار ارز در کنار گشایش‌های ایجادشده در عرصه سیاست‌های خارجی نیز توانست نوسانات بازار ارز را تحت کنترل درآورده و ثبات نسبی را به این بازار بازگرداند.
کاهش نرخ سود بانکیوی در این همایش که با حضور رییس‌کل بانک مرکزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی در حال برگزاری است، این توضیح را نیز داد که علی‌رغم توفیقات به‌دست‌آمده در حوزه کاهش نرخ تورم و برقراری انضباط در بازار ارز، اقتصاد کشور با چالش دستیابی به نرخ رشد پایدار غیر تورمی مواجه است. رییس پژوهشکده پولی و بانکی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: نظر به این‌که بیش از 90 درصد از تأمین مالی اقتصاد کشور از طریق نظام بانکی صورت می‌گیرد عملکرد درست و مناسب آن می‌تواند در تحقق رشد پایدار در چارچوب سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی مؤثر واقع شود.

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید