logo2-4030
مازاد عرضه در بازار مسکن - 2.5 از 5 تا 2 آرا

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مازاد عرضه در بازار مسکن

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از مازاد مسکن در کشور خبر داد.
علی چگینی  گفت : با ورود وام ها از خرداد ماه رونق آرام آرام به بازار مسکن بازمی گردد بطوریکه سازندگان واحدهای خود را بفروش می رسانند و واحدهای نیمه کاره را تکمیل می کنند. news 222
وی با اشاره به تمایل به کاهش نرخ سود تسهیلات تصریح کرد:تعیین نرخ سود تسهیلات مسکن دست وزارت راه و شهرسازی نیست و نرخ سود تسهیلات در شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی تصویب می شود . 
چگینی تصریح کرد: مازاد عرضه در بخش مسکن وجود دارد زیرابدلیل رکود در بازار سازندگان در 3-2 سال اخیر عده ای مسکن ساختند و نتوانستند بفروش برسانند و تا یک سال هم تولید بازار اضافه نشود عرضه تقاضا برهم نمی خورد.
وی افزود : زمانی که وام ها وارد بازار مسکن شود سازندگان اقدام به دریافت پروانه ساختمانی می کنند و برنامه های حمایت از عرضه هم وجود دارد.
چگینی درباره اینکه کاهش سود سپرده باعث رونق در بازار می شود ، تصریح کرد: کاهش نرخ سود سپرده باعث می شود منابع کمتری وارد بانکها شود و ممکن است وارد سایر بازار های اقصادی و بورس شود و اگر بخش مسکن جذاب شود وارد این بخش هم می شود.
وی ا افزود: اگر مقدار تغییر در کاهش سود سپرده ها زیاد شود ممکن است تاثیر دو گانه ای داشته باشد و امار ساخت و ساز را بالا ببرد اما چنین تصوری نداریم که یک دفعه درصد قابل توجهی تغییر در بازار مسکن ایجاد کند. 

برچسب ها: اوضاع بازار مسکن, اخبار

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید