logo2-4030

ساخت 85 هزار مسکن اجتماعی منتظر ردیف بودجه

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
حامد مظاهریان درنشست خبری شانزدهمین همایش سیاست های توسعه ای مسکن در ایران گفت : بعد از 3 سال خوشبختانه با سیاست های که دولت یازدهم درباره کاهش نرخ سود سپرده های مسکن دارد بخش مسکن در استانه خروج از رکود قرار گرفته است.
وی ادامه داد: با رصد معاملات در 5 ماه اول سال ،تعداد مبایعه نامه 16.5 درصد،ارزش ریالی 29.8 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته که بیانگر وجود نقدینگی در دست مردم است.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: قیمت متوسط یک واحد مسکونی 8.6 درصد افزایش پیدا کرده است.
وی ادامه داد: رکود سه ساله در دولت یازدهم باعث شد قیمت‌های کاذب در این سه سال کاهش یابد و برای خرید مسکن زمان بسیار مناسبی است و تأکید می‌کنم وقتی نیاز کاذب در بخش مسکن ایجاد شود، به رشد قیمت‌ها منجر خواهد شد.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: برآورد می شودکه تولید مسکن امسال به 450 هزار واحد برسد، بنابراین با توجه به رکودی که در حال حاضر در بازار شاهد آن هستیم و وجود 300 هزار خانه خالی از سکنه در تهران ؛ تولید و تقاضای مسکن متعادل است و وقتی به مرور از رکود خارج شویم، سازنده‌ها با رصد بازار متوجه می‌شوند که باید برای تولید مسکن اقدام کنند.
مظاهریان با اشاره به اینکه به هیچ وجه برای مسکن اجتماعی قرار نیست خط اعتباری همانند مسکن مهر که مشکلاتی را داشته است اختصاص یابد، گفت: امسال حدود 85 هزار مسکن اجتماعی قرار است احداث شود که منتظر ایجاد ردیف بودجه در دولت و مجلس است.
وی ادامه داد: در قالب مسکن اجتماعی، وزارت راه و شهرسازی تأمین زمین خواهد کرد و بنیاد مسکن، مسئول اجرایی طرح مسکن اجتماعی خواهد بود،سازمان‌های متولی مثل کمیته امداد و سازمان بهزیستی نیز معرفی‌کننده متقاضیان واجد شرایط خواهند بود.
مظاهریان درباره کاهش نرخ سود تسهیلات صندوق پس انداز یکم (خانه اولی‌ها) گفت: سیاست گسترش بازار رهن از مهمترین سیاست‌های دولت بود که همسو با سیاست‌های سایر کشورها، بحث خانه‌دار شدن را به خوبی اجرا کند، یعنی باید با تکیه بر پس‌انداز و افزایش تسهیلات، خریداران واقعی را صاحب مسکن کنیم.
مظاهریان افزود: صندوق پس‌انداز مسکن یکم (خانه‌اولی‌ها) تا امروز توانسته است 67 هزار و 343 مورد سپرده‌گذاری به میزان 14 هزار میلیارد ریال جذب کند که این اقدام به سپرده‌گذاری، نوید خوبی برای آینده بخش مسکن خواهد بود.
وی گفت: شانزدهمین همایش سیاست های توسعه مسکن در ایران 12و13 مهر در دانشگاه تهران با حضور وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مسولان وزارت راه و شهرسازی برگزار می شود.
نظام تامین مالی در بخش مسکن،سیاست های زمین،معماری ،بافت فرسوده و حاشیه نشینی از محورهای این همایش است.

برچسب ها: اخبار

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید