logo2-4030

اهداف دو گانه نرخ‌های جدید سود وام مسکن

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اهداف دو گانه نرخ‌های جدید سود وام مسکن

این مدیرعامل بانکی با اشاره به نقش و ارتباط بخش مسکن با سایر بخش‌های اقتصادی تصریح کرد:
همواره بخش مسکن به عنوان لکوموتیو رشد اقتصادی مطرح بوده و دولت به دنبال آن است که با رونق این بخش اقتصاد ملی را به حرکت درآورد.

وی اضافه کرد: آمارهای رسمی ارائه شده از سوی بانک مرکزی نیز در ماه‌های اخیر نشان از آن دارد که علائم رشد و رونق در بازارمسکن آشکار شده است به طوری که در چهار ماهه نخست امسال میزان معاملات مسکن نقطه به نقطه بیش از 30 درصد بیشتر شده است.
بت شکن با اشاره به اینکه یکی از مشکلات بخش مسکن کاهش قدرت خرید خانوارها به دلیل تورم بالای گذشته بوده است، افزود:
دولت قصد دارد درکنار افزایش قدرت خرید مسکن با بالا بردن سقف وام، اقساط پرداختی نیز در استطاعت آنها باشد و بدین ترتیب تعداد بیشتری توانایی بهره‌مندی از وام‌های جدید را داشته باشند.
به گفته وی برهمین اساس دولت با دو هدف حمایت از زوج‌های جوان و خانه اولی‌ها برای خانه دار شدن و نوسازی سریعتر بافت‌های فرسوده، کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن را در دستور کار خود قرار داد تا آنها بتوانند در بافت‌های فرسوده با نرخ قابل قبولی اقدام به خرید یا ساخت مسکن کنند.
✅ واجدین شرایط دریافت تسهیلات صندوق یکم
تسهیلات صندوق پس‌انداز یکم که خاصه خانه اولی‌ها است در دو گروه پرداخت می‌شود؛ اول، گروهی که هم زوجین و هم غیرزوجین را شامل شده و تسهیلات آن ۸۰ میلیون برای تهرانی‌ها، ۶۰ میلیون برای مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و ۴۰ میلیون تومان هم برای سایر مناطق است.
گروه دوم هم زوجین هستند که چندی پیش بانک مسکن این تسهیلات را در این سه بخش برای زوجین به طور خاص افزایش داد و به ترتیب براساس مناطق جغرافیایی به ۱۶۰، ۱۲۰ و ۸۰ میلیون تومان رساند.

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید