logo2-4030

آمارهای بانک مرکزی حاکی از رونق بازار مسکن است

آمارهای بانک مرکزی حاکی از رونق بازار مسکن است - 5.0 از 5 تا 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

وزیر راه و شهرسازی گفت: آمارهایی که بانک مرکزی ارائه می‌دهد، نشان از رونق خرید و فروش مسکن نسبت به گذشته دارد.

عباس آخوندی در نشست خبری حاشیه بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها افزود:

میزان تسهیلات بانک مسکن در 7 ماهه گذشته نسبت به سال قبل 108 درصد رشد داشته است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: به دنبال ایجاد شوک به بازار نبوده ایم و نیستیم، چرا که منجر به افزایش قیمت به نفع سوداگری می‌شود.

 

آخوندی در مورد افزایش 10 میلیون تومانی وام مسکن مهر پردیس، گفت: این طرحی است که در آخرین روزهای دولت قبل تصمیم‌گیری شد و ساخت‌وساز آن در این دولت انجام می‌شود و هزینه‌ها تغییر یافته البته بنیاد آن غیراصولی و مکان‌یابی غیرمهندسی و غلط در یک محیط کوهستانی با شیب بیش از 15 درصد انجام شده بدون اینکه راجع به آب، معابر و برق تصمیم گرفته باشد.

وی افزود:‌ بنابراین طرح پروژه پرمسأله‌ای است و در حال حاضر طراحی و مهندسی خوبی برای آن ایجاد شده و نسبت به بقیه پروژه‌ها از ماهیت متفاوتی برخوردار است.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سؤال که سازمان بازرسی راجع به خرید هواپیما نظراتی داشته است، آیا شما این گزارش را دیده‌اید، گفت: هنوز قراردادی امضا نشده و پس از قرارداد می‌توان اظهارنظر کرد، به زودی این قرارداد منعقد می‌شود.

آخوندی همچنین درباره استفاده اش از برخی واژه ها درباره مسکن مهر گفت: علت آن است که طرحی چند هزار میلیاردی بدون یک صفحه نقشه شروع شد و چندصد هزار خانواده را دچار این همه گرفتاری کرده است.

آخوندی ادامه داد: آیا فکر می کنید این طرح این همه مشکل مهندسی را به وجود آورده علاوه بر آن اتلاف منابع را ایجاد می کند شلختگی واژه بدی است؟

وی افزود:‌ این کمترین واژه ای است که برای این طرح می توان گفت.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: اگر بروید لغت نامه دهخدا را ببینید مسکن مهر نمونه بارز شلختگی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.

برچسب ها: اخبار

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید