logo2-4030

33درصد تخفیف برای رونق ساخت و ساز

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

33درصد تخفیف برای رونق ساخت و ساز

تخفیف رونق ساخت وساز

به تازگی رونق ساخت و ساز به عنوان محور اصلی لایحه ی اصلاحیه مصوبه مجوز تقسیط و چگونگی اخذ مطالبات شهرداری تهران مطرح شد. این لایحه به همراه گزارش توجیهی دوفوریتی در شورای شهر تهران به تصویب رسید. در این ماده واحده عنوان شده که به منظور انجام سیاست های تشویقی و حمایتی در جهت رونق ساخت و ساز مسکن در شهر تهران و تا پایان اسفندماه 96، اشخاصی که بدهی های خود را به صورت نقدی به حساب خزانه ی شهرداری تهران پرداخت کنند، می توانند تخفیف 33 درصدی در عوارض صدور پروانه ی ساختمان به عنوان جایزه دریافت نمایند. بدین ترتیب آن بخش از سازندگان مسکن که تا پایان سال جاری به منظور اخذ پروانه ی ساختمان خود به شهرداری رجوع کنند، در حالی که هزینه ی جواز خود را به صورت نقدی پرداخت نمایند، می توانند از تخفیف 33 درصدی عوارض صدور پروانه ساختمان برای ساخت و ساز مسکن خود استفاده کنند.
این طرح تشویقی در سال گذشته دارای 23 درصد تخفیف برای پروانه های ساختمانی بود. در سال جاری با افزایش این نرخ به 33 درصد، شهرداری تهران قصد حمایت بیشتر از پروژه های ساخت و ساز مسکن را دارد.
در گزارش توجیهی این لایحه، دو هدف اعمال سیاست های حمایتی برای سازندگان و افزایش نقدینگی شهرداری در هنگام رکود ساخت و ساز مسکن برای جلب نظر اعضای شورا آورده شده است. در شرایط کنونی که بخش مسکن هنوز با آثار رکود مواجه بوده و ساخت و ساز مسکن دوران سخت خود را پشت سر می گذارد، شهرداری تهران درصدد است تا با در نظر گرفتن این تخفیف ها در بخش صدور پروانه به رونق یافتن ساخت و ساز مسکن کمک نماید. از دیگر مزایای این لایحه ی جدید می توان به دریافت منابع نقدی بیشتر به منظور مدیریت بهتر و دقیق تر در برنامه ریزی های سال آتی و تأمین منابع مالی برای اجرای این برنامه ها اشاره کرد.
بنابراین می توان این اقدام را یک مصوبه ی برد-برد دانست که به بهبود شرایط بخش ساخت و ساز مسکن و شهرداری به طور همزمان می انجامد. کلیه ی متقاضیان صدور پروانه و تثبیت واحدها در بخش تجاری و اداری نیز می توانند از امتیازات مربوط به این لایحه در دو ماه باقی مانده تا انتهای سال 96 برخوردار شوند.

برچسب ها: رونق مسکن, شهرداری تهران, ساخت و ساز, پروانه ساختمان

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید