logo2-4030

شهرک مسکونی چیتگر به روایت کارشناسان املاک منطقه 22

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شهرک چیتگر به روایت کارشناسان املاک منطقه 22

    شهرک چیتگر از نمای بالا تا همین چند سال پیش کمتر به ذهن می رسید که منطقه ۲۲ به عنوان پیشتازترین حوزه ساخت و ساز مدرن در تهران مطرح شود که در روزگار رکود در بازار مسکن نیز این منطقه راهی جدا در پیش گرفته و همچنان سیر صعودی خود را حفظ نموده و باعث رونق و پویایی در منطقه شده است. تصویب ساخت بیش از ۶۰۰هزار متر مربع فضای مسکونی و بیش از ۱ میلیون متر مربع فضای تجاری و تفریحی، یک چشم انداز بی نظیر را در منطقه ایجاد کرده است. منطقه 22 در سالیان اخیر چنان پیشرفتی داشته است که تا مدتی دیگر به شهر کرج متصل خواهد شد.

امتداد اتوبان شهید حکیم در دل منطقه ۲۲، احداث بلوار شمالی جنوبی ایران خودرو، استقرار ایستگاه های متروی وردآورد و ایران خودرو، احداث مجتمع عظیم تجاری ایران مال ( تات مال ) ، احداث بزرگ ترین شهر بازی و مجموعه تفریحی خاورمیانه ( هزار و یک شهر )، استقرار بیمارستان بزرگ و مجهز تریتا، مزایای بی نظیری برای یک رشد اقتصادی، تحول ونیز تداوم حضور برترین برندها در این منطقه است. وجود دسترسی های فوق العاده چون بزرگراه های شهید همت و آزادگان و نیز شهید فهمیده در جنوب منطقه، موجب شده است که حتی شهرک هایی همچون الهیه غرب، صنعتی شریف در غربی ترین قسمت منطقه رشد مطلوبی را در این سالها تجربه کنند. این در حالی است که شهرک عظیم چیتگر از موقعیت دسترسی نزدیک تری برخوردار است و در قسمت شرقی این شهرک ها قرار دارد.

موقعیت شهرک چیتگر در منطقه۲۲

در این میان، مجموعه شهرک چیتگر بزرگترین مجموعه مسکونی در منطقه است که از منظرهای مختلفی خود را متمایز ساخته و در شرایط جهش و رشدی بی نظیر قرار دارد.  نکته قابل توجه اینکه، تأکید همه کارشناسان املاک بر سرانه فضاهای سبز و فرهنگی و آموزشی مجموعه چیتگر است که در تشریح مزایای شهرک نسبت به شهرک ها و مجموعه های مشابه، برای دیگر خریداران توصیف می کردند. شرایط موجود منطقه ۲۲ و شهرک چیتگر را بایدبایک دید جامع از گذشته تا به امروز و فرصتهای پیش رو بررسی کرد. سحرخیز، یکی از کارشناسان املاک منطقه تأکید می کند: « اراضی چیتگر تا همین سالهای اخیر به عنوان میدان تیر استفاده می شد ولی هم اکنون می بینید که چه تحولی شکل گرفته و برج های بلند مرتبه در عرض مدتی کوتاهی، چهره منطقه را متحول کرده است. چیتگر را باید با این شرایط دید و با توجه به شروع ساخت و ساز در پهنه های جدید، احداث مسیرهای دسترسی جدید همچون امتداد اتوبان شهید حکیم و نیز شروع احداث مجموعه های فرهنگی، اموزشی، ورزشی و… در مجموعه شهرک چیتگر، پیش بینی رشد اقتصادی در اینجا چیز دشواری نیست».

شهرک چیتگر از نمای بالا
شهرک چیتگر از نمای بالا

     نکته جالب توجه که همزمان با حضور ما در یکی از شرکت ها روی داد، عقد قرارداد شهروند کانادایی برای یکی از واحدهای مسکونی چیتگر بود. وکیل این شهروند که برای انجام امور حقوقی حاضر شده بود گفت: وی خود اصالتاً ایرانی است و چون در زمینه صادرات مصالح و لوازم ساختمانی به ایران فعالیت دارد، در پی بهترین موقعیت برای خرید مسکن بود که هم به لحاظ آب و هوا و شرایط طبیعی در منطقه مناسبی واقع شده باشد و هم اینکه سازنده معتبری آن را تکمیل کند و دیگر اینکه تا مدت تکمیل واحد، به لحاظ رشد قیمت نیز مطلوب باشد تا به عنوان یک سرمایه گذاری نیز محسوب شود که در جمع بندی نهایی و به دلیل آشنایی با مجوعه سازنده و همینطور شرایط منطقه ۲۲، شهرک عظیم چیتگر را انتخاب نمود و تصمیم گرفت امتیاز یک واحد مسکونی را از یکی از افراد خریداری کند.

     مهندس نظری یکی دیگر از کارشناسان املاک منطقه است که در رابطه با نوع ساخت و ساز در شهرک چیتگر می گوید: در قسمت ساخت و ساز، یک عبارت برای توصیف کیفیت ساخت در شهرک عظیم چیتگر مشترک است و آن اینکه: این واحدها «ارتشی ساز» است. یعنی بسیار محکم با رعایت تمامی اصول فنی و مقاوم سازی احداث شده است. اما آنچه در بین برج های منطقه، چیتگر را متمایز می کند، مصالح و نحوه اجرای نمای آن است که با استفاده از مصالح خشک با ایمنی بالا و کامپوزیت های مخصوص، مقاوم در برابر هر نوع شرایط آب و هوایی، این موضوع را به عنوان مزیت برجهای مسکونی شهرک چیتگر در منطقه برجسته کرده است که در برابر نماهای سیمانی و دیگر ممزوجات برج های مشابه که در برابر بارندگی، رنگ پس داده و هم نما و هم قسمتی از محل های مجاور منافذ و پنجره ها را به لحاظ رنگ و نقاشی تخریب می نماید، ویژگی بسیار مهمی است.

     استفاده از سازه های فلزی با اتصالات پیچ و مهره و نیز بهره گیری از مطرح ترین مشاوران سازه های فلزی، کیفیت استحکامات این بناها در برابر زلزله و لرزه های طبیعی بسیار بالا برده است.

برچسب ها: شهرک چیتگر, پهنه b چیتگر

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید