logo2-4030

احداث مونوریل تفریحی در منطقه 22 تهران

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

                                                                              احداث مونو ریل تفریحی در منطقه 22 تهران

معاون حمل‌ونقل و ترافيك شهردار تهران از بررسي سامانه‌هاي حمل‌ونقل عمومي مورد نياز در منطقه 22 به عنوان قطب گردشگري پايتخت خبر داد و گفت: يكي از گزينه‌هاي مورد بررسي مونوريل است.

سيد جعفر تشكري هاشمي با اشاره به اينكه شهر تهران با ديگر شهرهاي كشور متفاوت است، اظهار كرد: در اغلب شهرهاي كوچك كه جمعيت مسافري كمتري دارند، سامانه‌هايي مثل اتوبوس، تاكسي و مونوريل مي‌تواند پاسخگوي نياز جابه‌جايي شهروندان باشد، اما در يك شهر بزرگ نيازمند سيستم انبوه‌بر هستيم كه مونوريل فاقد اين ويژگي است.

 

وي با بيان اينكه مونوريل براي مسيرهاي تفريحي پايتخت مناسب است، اظهار كرد: به عنوان مثال پيشنهادهايي براي راه‌اندازي مونوريل در حدفاصل نمايشگاه بين‌المللي تهران در بزرگراه شهيد چمران تا برج ميلاد تهران مطرح است كه بايد بررسي شود.

وي اعتقاد دارد كه مونوريل مي‌تواند به عنوان يك خط تفريحي كه جمعيت كمي را جابه‌جا مي‌كند، مورد استفاده قرار گيرد و شهرداري تهران از پيشنهاد احداث مونوريل در مسيرهاي تفريحي و گردشگري حمايت مي‌كند.

جايگزيني مونوريل به جاي مترو، به شوخي مي‌ماند.
تشكري هاشمي خاطرنشان كرد: قطارهاي متروي تهران كه هر يك مي‌تواند دو هزار و 500 نفر را در خود جاي دهد و با اين حال باز هم مردم تهران در حال له شدن هستند و هنوز ظرفيت لازم در مترو وجود ندارد.

معاون حمل‌ونقل و ترافيك شهردار تهران تاكيد كرد: در چنين شرايطي جايگزين كردن يك سامانه حمل‌ونقلي سبك با ظرفيت 200 – 300 نفر به جاي مترو كه سامانه انبوه‌بر است، به يك شوخي مي‌ماند.

وي در ادامه گفت‌وگوي خود با ايسنا، با اشاره به اينكه منطقه 22 تهران با توجه به امكانات و پروژه‌هاي در حال تكميل همچون مجموعه هزار و يك شهر، مگامال و درياچه چيتگر در آينده قطب گردشگري پايتخت خواهد شد، اظهار كرد: به اين ترتيب بايد امكانات حمل‌ونقلي اين منطقه متناسب با كاركرد گردشگري تفريحي آن پيش‌بيني شود.

تشكري هاشمي با بيان اينكه سامانه‌هاي حمل‌ونقلي مورد نياز منطقه 22 در دست بررسي مشاور است، اظهار كرد: به اين ترتيب طرح‌هاي پيشنهادي مختلفي از جمله امتداد خطوط مترو و يا راه‌اندازي مونوريل توسط مشاور بررسي و بر اساس نتايج آن تصميم‌گيري خواهد شد.

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید