logo2-4030

رونق در انتظار بازار مسکن است اگر...

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رونق در انتظار بازار مسکن است اگر...

رونق اقتصادی در زمینه مسکن


سال گذشته در چنین روزهایی خبر از رونق در بازار مسکن دادیم و گفتیم در سال آینده و اواسط آن به پیش بینی اکثر کارشناسان خبری از وضعیت رکود در بازار مسکن وجود نخواهد داشت. هر چند در آن زمان نیز ما پیش شرط هایی را برای این موضوع بیان می کردیم اما به هر حال آنچه که باید اتفاق می افتاد عملی نشد.
بسیاری از کارشناسان مسکن که از افراد پیش بینی کننده شرایط عالی این بازار در تابستان97 بودند، علت عدم تحقق پیش بینی خود را در بازارهای موازی می دانند. این کارشناسان بر این باورند که علت اصلی در ایجاد شوک قیمتی در بازار ارز و سکه بود و همین موضوع باعث ایجاد التهاب در بازار مسکن شد. علاوه بر این این افراد اعتقاد دارند که دلالان با رخنه در بازار مسکن شرایط نامساعدی ایجاد کردند که نتیجه آن شرایط فعلی این بازار است. البته مدیریت غلط نیز از دیگر عواملی است که برای عدم تحقق رونق اصولی در تابستان 97 بیان می شود.
حال کارشناسان دوباره پیش بینی کرده اند که از اوایل زمستان 97 تا اواسط سال 98، وضعیت بازار مسکن رو به بهبود خواهد بود. بر اساس نظر این کارشناسان، وضعیت مسکن روز به روز بهتر خواهد شد و در سال آینده شاهد رکود خاصی در این بازار نخواهیم بود. البته این بار شرط و شروطی نیز برای تحقق این پیش بینی ها قرار داده شده است که مهمترین آن ثبات اقتصادی و عدم افزایش پلکانی قیمت دلار و طلا است.
به نظر می رسد در صورتی که دولت بتواند شرایط مناسبی را در بازار مسکن در همه زیمنه ها اجرایی کند، به سادگی چنین پیش بینی محقق خواهد شد. در واقع اگر دولت دید همه جانبه ای به شرایط بازار مسکن از تولید تا عرضه داشته باشد، شاهد ایجاد رونق در بازار مسکن خواهیم بود. خوشبختانه نیز دولت با تغییر وزیر جدید، آماده خدمت رسانی بیشتر در زمینه مسکن بوده و به نظر می رسد بسیاری از کارهای عقب مانده به دست اجرا خواهد رسید. به طور کلی اگر طرح های مختلف اجرایی شوند، خود نقش بسیار زیادی در رونق بازار مسکن خواهند داشت.

برچسب ها: بازار مسکن, قیمت دلار و طلا, وضعیت بازار مسکن, بازار ارز و سکه

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید