logo2-4030

ساخت خانه های ارزان قیمت برای اقشار کم درآمد

ساخت خانه های ارزان قیمت برای اقشار کم درآمد - 5.0 از 5 تا 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

ساخت خانه های ارزان قیمت برای اقشار کم درآمد

ساخت خانه های ارزان قیمت برای اقشار کم درآمد

معاون بنیاد مسکن در سخنان اخیر خود از طرح و برنامه های دولت برای خانه دار کردن اقشار کم درآمد خبر داد. پروژه ای که قرار است در مناطق مختلف کشور و در مقیاس های کوچک و بزرگ اجرایی شده و 15 درصد زیر قیمت و تحت عنوان خانه های ارزان قیمت به اقشار ضعیف جامعه فروخته شود. با این کار قشر ضعیف می توانند از حاشیه ی شهرها به درون نقل مکان کنند و زندگی راحت تری را در پیش بگیرند.
بنیاد مسکن در نظر دارد با بهره گیری از روش های نوین ساخت و ساز، به ساخت خانه های ارزان قیمت در شهرهای کوچک و بزرگ بپردازد. هم اکنون حدود 350 هزار واحد مسکونی در کشور ساخته می شود که متولی آن بنیاد مسکن است. این بنیاد از طریق ساخت مجتمع های مسکونی ویژه ی اقشار کم درآمد قصد دارد گام بزرگی در جهت عدالت اجتماعی بردارد. خانه های ارزان قیمت تولید شده توسط بنیاد مسکن خانه های مسکونی چند طبقه تا مجتمع های بزرگ مسکونی را شامل می شود و بسته به موقعیت منطقه ی ساخت و ساز و بافت و فرهنگ شهری، مقیاس های متفاوتی خواهد داشت. بدیهی است که امکانات در نظر گرفته شده برای هر واحد نیز متناسب با مقیاس مجتمع مسکونی خواهد بود.
بر طبق اظهارات معاون بنیاد مسکن، در حال حاضر یک پروژه ی 2800 واحدی در منطقه ی گرمدره مراحل ساخت خود را پشت سر می گذارد. از دیگر اولویت های بنیاد مسکن برای ساخت و ساز خانه های ارزان قیمت برای اقشار ضعیف می توان به پروژه ی 5000 واحدی در سنجان کرمانشاه و پروژه ی 1500 واحدی در شهرک نشاط شیراز اشاره کرد. آمارها حاکی است هم اینک 19 هزار واحد مسکونی تحت عنوان پروژه ی ساخت خانه های ارزان قیمت، مراحل ساخت و ساز خود را طی می کند.
بنابر اظهارات مسئولین بنیاد مسکن طرح ساخت خانه های ارزان قیمت در مقیاس های کوچک، مجتمع های 10 الی 15 واحدی و در مقیاس های بزرگ، آسمان خراش ها را در بر می گیرد. برای ساخت چنین واحدهایی تمامی نکات فنی و ایمنی در نظر گرفته می شود و خانه های ارزان قیمت بر طبق اصول و مقررات ساختمانی ساخته خواهند شد.

برچسب ها: بازار ساخت و ساز, خانه های ارزان قیمت, بافت و فرهنگ شهری, اقشار ضعیف جامعه, بنیاد مسکن

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید