logo2-4030

سیاست های مربوط به بازار املاک باید تغییر کند

سیاست های مربوط به بازار املاک باید تغییر کند - 5.0 از 5 تا 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

سیاست های مربوط به بازار املاک باید تغییر کند

تغییر سیاست های بازار مسکن


یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس با بیان این نکته که دولت باید سوداگران را از بازار املاک خارج کند بیان داشته که تجدید نظر در سیاست های بخش املاک برای اتصال تولید کننده به مصرف کننده، امری است که دولت باید در راستای آن بسته هایی ارائه دهد.
به اعتقاد این عضو کمسیون عمران، نمی توان تمام نابسامانی های بخش املاک را به سوداگران ربط داد. این نابسامانی ها و نوسانات در بازار املاک نیازمند ارائه بسته های جامع و کامل توسط دولت است. در واقع باید نظارت ها در این بازار را افزایش داد تا مانع وجود واسطه ها در این بازار شویم.
باید بدانید که عدم وجود تولید در بازار املاک یکی دیگر علل نابسامانی های موجود در بازار املاک است. زمانی که عرضه و تقاضا به صورت متعادل نباشد باعث می شود نوساناتی در بازارهای مختلف به وجود بیاید.
به راستی نمی توان منکر حضور سوداگران در بازار املاک شد. برای جلوگیری از فعالیت این افراد باید نظارت دستگاه های مربوط پر رنگ تر شود. از آن جایی که این افراد در بازار املاک باعث نابسامانی هایی می شوند، دولت باید با آن ها برخورد قاطعی داشته باشد و مانع فعالیت آن ها در این بازار شود.
در رابطه با مشکلات بازار املاک تنها وزارت راه و شهرسازی نمی تواند به بهبود آن کمک کند و ارگان های دیگر نیز باید در تلاش باشند تا بتوانند نبض بازار را در دست بگیرند و از بروز مشکلات جلوگیری کنند. وزارت اقتصاد و امور دارایی نیز باید در کنار وزارت راه و شهر سازی به حل مشکل املاک کمک کند. این وزارت خانه با ارائه تسهیلات ارزان و اقداماتی از این قبیل مانع نابسامانی ها در بخش املاک خواهد شد.
بازار نیازمند تشدید نظارت ها و ارائه بسته های حمایتی برای اتصال تولید کنندگان به مصرف کنند است. دولت باید در سیاست های کنونی بازار املاک تجدید نظر کند و برنامه های جدیدی برای کنترل بازار ارائه دهد تا بتواند بازار املاک را از نوسانات کنونی خارج کند. قطعا دولت با کمک مجلس می تواند از سد بسیاری از مشکلات عبور کند.

 

برچسب ها: وزارت اقتصاد و امور دارایی, بازار املاک, اعضای کمیسیون عمران مجلس, وزات راه و شهرسازی

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید