logo2-4030

ساخت مسکن به ارزان شدن آن کمک می کند

ساخت مسکن به ارزان شدن آن کمک می کند - 5.0 از 5 تا 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

ساخت مسکن به ارزان شدن آن کمک می کند


مسکن ارزان قیمت


یکی از مهمترین نیازهای بازار مسکن، ساخت است. در واقع اگر می خواهیم بازار مسکن به تعادل نزدیک شود و مشکل افزایش قیمت ها به صورت ناگهانی را نداشته باشیم، باید به فکر ساخت مسکن باشیم. موضوعی که همواره توسط دولت های مختلف در دستور کار قرار داشته تا با طرح های تشویقی افراد را به ساخت مسکن ترغیب کنند.
به اعتقاد دبیر کانون انبوه سازان، کشور ما سالانه به ساخت 900 هزار واحد مسکونی نیازمند است. موضوع مهمی که باید مورد توجه دولت قرار گیرد تا مشکلی از بابت کمبود واحد مسکونی با توجه به ازدواج ها و طلاق های سالانه و نیاز افراد مجرد به واحدهای مسکونی ایجاد نشود.
ساخت مسکن البته نیاز به دقت نیز دارد. یکی از مهمترین مواردی که باید در ساخت مسکن مورد توجه قرار گرفته شود، نیاز منطقه به واحدهای ساختمانی است. یکی از مشکلاتی که در حال حاضر در کشور وجود دارد، وجود واحدهای مسکونی خالی است که به دلیل عدم توجه به نیاز در هنگام ساخت بوده است.
در حال حاضر بسیاری از مناطق تهران و دیگر شهرستان ها، با توجه به بالا بودن ارزش زمین و ملک، نیاز به ساختمان هایی با متراژ کم دارد. این در حالی است که در برخی مناطق تهران ساختمان هایی در سال های گذشته ساخته شده که واحد های لوکس با متراژ بالا دارند و هنوز مشتری برای آن ها پیدا نشده است. به همین علت توجه به نوع ساخت و میزان ساخت مسکن در مناطق مختلف شهری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که باید توسط انبوه سازان در نظر گرفته شود.
یکی از موارد مهمی که باعث می شود قیمت مسکن کنترل شده و قیمت آن نیز کاهش پیدا کند، ساخت مسکن است. به ویژه در شرایطی که قرار است تحریم های جدیدی از سوی آمریکا اعمال شود، یکی از مهمترین راهکارها برای کنترل قیمت مسکن، ساخت و ساز به ویژه به صورت انبوه است. به نظر می رسد توجه به ساخت و ساز در ماه های آتی، کمک بسیار زیادی به شرایط بازار مسکن پس از خروج آمریکا از برجام عمل خواهد کرد/.

برچسب ها: بازار مسکن, بازار ساخت و ساز, کنترل قیمت مسکن, ساخت مسکن, زمین و ملک, خروج آمریکا از برجام

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید