logo2-4030

صندوق مسکن یکم همچنان نقطه امید بازار مسکن

صندوق مسکن یکم همچنان نقطه امید بازار مسکن - 5.0 از 5 تا 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

صندوق مسکن یکم همچنان نقطه امید بازار مسکن

صندوق مسکن یکم


در طی سال های گذشته به دلیل رکود در بازار مسکن و کاهش قدرت خرید مسکن، وزارت راه و شهرسازی به دنبال سیاست های خود که تامین مسکن برای افراد کم درآمد و افراد متوسط جامعه است که از قدرت خرید پایینی برخوردار هستند، اقدام به برخی سیاست گذاری ‌ها نموده است.
این وزارتخانه با همکاری بانک مسکن، طرح صندوق پس انداز مسکن یکم را اجرایی کرده است. طبق آمارهای بیان شده توسط بانک مسکن، این حساب با استقبال خوبی مواجه شده و در حال حاضر ۴۴۰ هزار نفر اقدام به استفاده از این تسهیلات مسکن کرده اند که از بهترین تسهیلات از نظر نرخ سود است. این تسهیلات از طریق سپرده گذاری و داشتن شرایط لازم ارائه می شود.
سخنگوی بانک مسکن بیان کرده که همچنان هم به صورت روزانه شاهد استقبال افراد برای بهره‌مندی از این تسهیلات هستیم. این استقبال خود نشان دهنده افرادی است که شامل این نوع از تسهیلات می شوند و در واقع تا به حال از داشتن مسکن محروم بوده اند.
معاون وزیر راه و شهرسازی می گوید که دولت چند گروه را در رأس حمایت مسکنی خود قرار داده است که خانه اولی ها، ساکنان بافت‌ های فرسوده، قشرهای کم درآمد و زنان سرپرست خانوار از جمله این گروه ها هستند. تسهیلات صندوق پس انداز یکم به منظور حمایت مسکن اولی ها و افراد ساکن در بافت فرسوده اجرایی شده است.
این طرح توانسته در زمان اجرا شدن استقبال خوبی از اقشار مختلف جامعه را به سمت خود جذب کند. معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین بر این باور است که این تسهیلات باعث افزایش قدرت خرید مسکن شده و در رونق بازار مسکن تاثیرات بسزایی داشته است.
ارائه این تسهیلات و سیاست های حمایتی برای بهبود شرایط اقتصادی مناسب ارزیابی می شود. بخش دیگری از اجرای طرح تسهیلات صندوق مسکن یکم راه اندازی ساخت و ساز در بافت های فرسوده است. در اقدامات بعدی دولت تصمیم دارد تا متقاضیان مسکن یکم را به ساخت خانه در بافت های فرسوده هدایت کند تا گام موثری جهت نوسازی بافت فرسوده صورت بگیرد و رونق بازار مسکن و احیای بافت ‌های فرسوده همزمان پیش برود.

برچسب ها: بازار مسکن, وزارت راه و شهرسازی, نوسازی بافت فرسوده, صندوق پس انداز مسکن یکم, کاهش قدرت خرید مسکن

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید