logo2-4030

اوراق مسکن چقدر برای متقاضیان هزینه دارد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اوراق مسکن چقدر برای متقاضیان هزینه دارد

اوراق مسکن

در معاملات امروز بازار فرابورس، قیمت هر برگ از تسهیلات مسکن مرداد ۹۵ حدود ۶4 هزار تومان معامله شد. این اوراق که روزهای پایانی خود را پشت سر می گذارند، در طول یک هفته گذشته تغییر محسوسی به لحاظ قیمتی نداشته اند.
اوراق تسهیلات مسکن که به تازگی علاوه بر بانک مسکن، بانک ملی نیز متولی انتشار آن شده است، در بازار فرابورس ایران معامله می شود. ارزش اسمی هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن 5 میلیون ریال بوده و مدت اعتبار این اوراق را حداکثر تا دو دوره شش ماهه می توان تمدید کرد. طبیعی است که هر چه به پایان دوره اعتبار این اوراق نزدیک شویم، قیمت فروش نیز پایین تر خواهد رفت. اگر دارنده اوراق تسهیلات مسکن نتواند در طول مدت اعتبار، این اوراق را به فروش برساند، ضمن اینکه نماد بسته می شود هیچ پولی به او باز پرداخت نخواهد شد.
اگر 67 هزار تومان را که در ساعتی از معاملات مورد توافق خریدار و فروشنده قرار گرفت مبنا قرار دهیم، با در نظر گرفتن اینکه هر زوج تهرانی برای گرفتن 100 میلیون تسهیلات مسکن باید 200 برگه تسهیلات خریداری کنند، حدود 13 میلیون و 400 هزار تومان باید صرف خرید این اوراق شود. برای دریافت وام جعاله 10 میلیونی نیز باید 20 برگ اوراق بهادار تهیه شود که حدود 1 میلیون و 340 هزار تومان هزینه می برد. بنابراین در مجموع برای دریافت تسهیلات مسکن زوج های تهرانی باید 14 میلیون و 740 هزار تومان پول بابت خرید اوراق بدهند.
برای زوج های جوانی که در شهرهایی با جمعیت بیش از 200 هزار نفر زندگی می کنند، مقرر شده که برای دریافت تسهیلات مسکن 160 ورق بهادار تهیه کنند. با احتساب 20 برگه اوراق بهادار برای دریافت وام جعاله متقاضیان می بایست در مجموع 12 میلیون و 60 هزار تومان برای دریافت تسهیلات مسکن 90 میلیون تومانی بپردازند.
در شهرهای کم جمعیت تر اما برای دریافت تسهیلات مسکن 60 میلیونی، افراد ملزم به تهیه 120 برگه اوراق بهادار هستند که با اضافه کردن اوراقی که باید جهت دریافت وام جعاله تهیه شود، زوج های این شهرها را متحمل پرداخت رقمی معادل 9 میلیون و 380 هزار تومان می کند. همچنین برای مجردینی که قصد خرید خانه در پایتخت را دارند 60 میلیون وام در نظر گرفته شده که متقاضیان می بایست 8 میلیون و 40 هزار تومان برای دریافت تسهیلات مسکن اوراق بخرند.

برچسب ها: تسهیلات مسکن, اوراق مسکن, بازار فرابورس, اوراق تسهیلات مسکن, دریافت تسهیلات مسکن

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید