logo2-4030

بازار مسکن؛ حرکت به سمت رکود یا رونق؟

بازار مسکن؛ حرکت به سمت رکود یا رونق؟ - 5.0 از 5 تا 2 آرا

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

بازار مسکن؛ حرکت به سمت رکود یا رونق؟

بازارمسکن رکود یا رونق


در شرایط فعلی پیش بینی در بازار مسکن کار سخیت است. بسیاری از افراد معتقدند که در شرایط فعلی بازار مسکن به سمت رکود پیش می رود و برخی دیگر احتمال رونق را بالا می دانند. به همین علت است که نمی توان پیش بینی دقیقی در مورد وضعیت بازار مسکن بدست آورد.
موضوع مهم و قابل توجه این است که بازار مسکن به عنوانی یکی از محرک های اقتصادی در کل کشور محسوب می شود. رکود در بازاری که خود محرک دیگر بازارها است، مشکلات عدیده ای را فراهم می آورد. به ویژه اگر این رکود، نوعی رکود تورمی باشد. به همین علت است که توصیه شده دولت و مجلس هرچه سریعتر برای بهبود بازار مسکن راه حل ارائه دهند.
در سال های اخیر ما شاهد مشکلات رکود در بازار مسکن بوده ایم. مشکلی که اثرات سوء خود را در بازارهای اقتصادی زیادی نشان داد و باعث ورشکسته شدن کسب و کارهای مختلف شد. در نتیجه تجربه دوباره رکودی که احتمالا به مراتبی بدتر از رکود قبلی است، ممکن است اقتصاد کشور را دچار بحران های اساسی کند. بحران هایی که حل آن بسیار سخت تر از آن است که بتوان از بروز آن پیش گیری کرد.
دولت و به ویژه وزرای اقتصاد و راه باید تمام تلاش خود را برای حرکت بازار مسکن به سمت رونق بر دارند. هرچند برخی آمارها حاکی از آن است که بازار مسکن با کاهش قیمت مواجه خواهد شد و همین موضوتع احتمال رونق را افزایش می دهد؛ اما برخی از خریداران معتقدند که قیمت ها باید به تابستان سال جاری باز گردد. همین تفکر باعث ایجاد رکود خواهد شد و خرید و فروش مسکن را مختل می کند.
آنچه که مشخص است وضعیت ایجاد شده در بازار مسکن در تابستان امسال به نحوی بود که مشکلات عمیقی را در این بازار ایجاد کرد. به همین منظور است که به نظر نمی رسد وضعیت بازار مسکن به حالت قبل باز گردد. آنچه که مشخص است با توجه به قوانین جدیدی که قرار است وضع شود، احتمال حضور سوداگران در بازار مسکن کاهش پیدا خواهد کرد و در نتیجه مردم می توانند با خیال راحت تری اقدام به خرید مسکن کنند.

برچسب ها: بازار مسکن, خرید مسکن, دولت و مجلس, وزرای اقتصاد و راه

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید