logo2-4030

اعطای وام جدید 20 میلیونی مسکن به فرهنگیان

اعطای وام جدید 20 میلیونی مسکن به فرهنگیان - 5.0 از 5 تا 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

اعطای وام جدید 20 میلیونی مسکن به فرهنگیان

وام فرهنگیان


مدیر عامل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از افزایش 20 درصدی مبلغ وام مسکن فرهنگیان در سال 97 خبر داد و اعلام کرد که به زودی تفاهمی با بانک مهر ایرانیان خواهیم داشت تا بتوانیم با همکاری هم، وام مسکن 20 میلیون تومانی قرض الحسنه به فرهنگیان اعطا کنیم.
گودرز کریمی فر مدیر عامل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت که در تلاشیم تا بتوانیم تفاهم نامه ای با بانک قرض الحسنه مهر ایرانیان منعقد کنیم و این تفاهم نامه یکشنبه امضا و رونمایی خواهد شد. این وام قرض الحسنه است و هیچ سودی ندارد و تفاهم نامه آن در پنج شاخصه امضا می شود.
کریمی فر با بیان اینکه وام های مرابحه 15 میلیونی و 40 و 50 میلیونی مسکن نیز بر اساس شاخص ها و اولویت هایی که برای زنان سرپرست خانوار فاقد مسکن، زوج های با 20 تا 30 سال سابقه و زوج های با 10 تا 20 سال سابقه قائل شده بودیم، همچنان ادامه دارد. وی اطلاع داد که اگر چه 50 میلیون برای خرید یک واحد مسکونی کافی نیست؛ اما همین نیز رقم قابل توجهی به شمار می رود و می تواند به متقاضیان مسکن در خرید کمک کند.
گفتنی است که امتیاز این وام ها این است که بدون نوبت و بدون نیاز به سپرده گذاری ارائه می شود. همچنین این وام ها با سود و بهره کم و بازپرداخت 10 ساله برای خرید و 12 ساله برای احداث مسکن به متقاضیان اعطا می گردد.
کریمی فر در ادامه از افزایش 20 درصدی این وام خبر داد و گفته است که تا امروز 1500 میلیارد تومان وام در بین فرهنگیان توزیع شده است. همچنین مجددا وام تکمیلی وجود دارد که سهمیه استان ها توزیع شده است و در حال عملیاتی کردن تفاهمی با بانک رسالت نیز هستند. 750 صندوق وام ضروری در وزارت آموزش و پرورش وجود دارند که با اجرای یک برنامه زمان بندی شده در حال تقسیم این وام ها هستند. وی همچنین بیان داشت که این صندوق ها 4400 میلیارد تومان سرمایه دارند و آموزش و پرورش توانسته مبلغ وام اعطایی آن ها را تا 50 میلیون تومان افزایش دهد. این وام ها کارمزد یک درصد دارند که بسیار ناچیز است.

برچسب ها: وام مسکن فرهنگیان, وزارت آموزش و پرورش, بانک قرض الحسنه مهر ایرانیان

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید