logo2-4030

قیمت وام مسکن ثابت ماند

قیمت وام مسکن ثابت ماند - 5.0 از 5 تا 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

قیمت وام مسکن ثابت ماند

ثابت ماندن قیمت وام مسکن


در هفته های اخیر با وجود نوسانات قیمت در بازار مسکن، تغییراتی در اوراق تسهیلات مسکن به وجود نیامده و قیمت هر ورق آن حدود 67 هزار تومان است.
با توجه به نوسانات در بازار سکه، طلا و دلار شاید افراد بر این باور بودند که اوراق تسهیلات نیز دچار نوسان شود ولی این گونه نشده است. از آنجایی که قیمت بیشتر اوراق 67 هزار تومان است ما این رقم را مبنایی برای محاسبه وام مسکن قرار می دهیم.
محاسبه وام مسکن بذای اقشار مختلف
1-زوج های تهرانی می توانند با خرید 200 برگه تسهیلات مسکن، وام 100میلون تومانی مسکن را دریافت کنند. هزینه خرید 200 برگه اوراق برابر با 13 میلیون و 400 هزار تومان است.
2-زوج های غیر تهرانی که در شهرهایی با جمعیت بیشتر از 200 هزار نفر زندگی می کنند می توانند با خرید 160 برگه اوراق که قیمت آن برابر با 10 میلیون 720 هزار تومان است، وام 80 میلون تومانی دریافت کنند.
3-زوج هایی که ساکن شهرهای با جمعیت زیر 200 هزار نفر می توانند با خرید 120 برگ اوراق تسهیلات مسکن صاحب وام 60 میلون تومانی شوند. قیمت اوراق برابر با 8 میلیون و 40 هزار تومان است.
4- افراد مجردی که ساکن پایتخت هستند می توانند وام مسکن 60 میلیون تومانی دریافت کنند.
5-جوانان مجردی که ساکن مراکز استان هایی هستند که بالای 200 هزار نفر جمعیت دارند می توانند وام 50 میلون تومانی مسکن دریافت کنند.
6-وام مسکن برای مجردهایی که ساکن مناطق دیگری هستند با خرید اوراق تسهیلات تا سقف 40 میلیون تومان وام مسکن امکان پذیر است.
توجه داشته باشید مبالغی که ذکر شد بدون در نظر گرفتن وام جعاله است که آن نیز در شرایط مختلف برای افراد متفاوت است. همچنین توجه داشته باشید که این اوراق توسط بانک مسکن منتشر شده و در بورس ایران قابلیت معامله را دارد. اعتبار اوراق تسهیلات مسکن نهایت دو دوره شش ماهه است. لازم به ذکر است که مدت اعتبار این اوراق نقش مستقیم در قیمت گذاری آن دارد. در صورت به پایان رسیدن مدت اعتبار این اوراق، نماد معاملاتی آن متوقف می شود و وجهی در برابر ارائه اوراق پرداخت نخواهد شد.

برچسب ها: اوضاع بازار مسکن, وام مسکن, بازار مسکن, اوراق تسهیلات مسکن, طلا و دلار, وام 100میلون تومانی مسکن, گرفتن وام جعاله

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید