logo2-4030

وضعیت رهن و اجاره در جنوب و شمال پایتخت

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

وضعیت رهن و اجاره در جنوب و شمال پایتخت


رهن و اجاره در تهران


بررسی ها نشان می دهد که نوسانات بازار ارز تاثیر فراوانی بر دیگر بازارها گذاشته است. یکی از بخش هایی که به صورت مستقیم به زندگی مردم مربوط می شود، بازار رهن و اجاره مسکن است که نوسانات ارزی تاثیر فراوانی در افزایش هزینه های رهن و اجاره ایجاد کرده است. تحقیقات میدانی و حضور در دفاتر مشاورین املاک به ما نشان می دهد که نوسانات در این بازار، افراد بسیاری را با مشکل مواجه ساخته و بسیاری از مردم توانایی رهن یا اجاره مسکن مد نظر خود را ندارند.
بررسی آمار سامانه املاک نشان می دهد که برای رهن یک واحد مسکونی 35 متری در مناطق جنوبی پایتخت حدود 32 میلیون تومان نیاز است. همچنین هزینه رهن یک آپارتمان 127 متری واقع در مناطق شمالی تهران 270 میلون تومان است.
با مراجعه به مشاورین املاک در منطقه 2 تهران مشاهده می شود که آپارتمان 75 متری که حدود 12 سال از ساخت آن می گذرد، با 40 میلیون رهن و همچنین اجاره ماهانه 4 میلیون تومان اجاره داده شده است. در منطقه 2 تهران محله صادقیه، یک دستگاه آپارتمان 85 متری 20 سال ساخت، با 50 میلیون تومان رهن کامل به مستاجر اجاره داده شده است. باید توجه داشته باشید که 20 سال زمان زیادی است و آپارتمان ذکر شده قدیمی به شمار می آید. علاوه بر این هزینه اجاره و رهن یک آپارتمان 58 متری واقع در دانشکده افسری که 8 سال ساخت است 25 میلیون تومان رهن و اجاره ماهانه یک میلیون و 250 هزار تومان است.
توجه داشته باشید که تمامی قیمت های ذکر شده در سیستم آمار سامانه املاک و مستغلات کشور ثبت شده است و منبع رسمی دارد. هر منزل یا ملکی که به صورت قانونی اجاره داده شود، اطلاعات آن در این سامانه ثبت خواهد شد. در واقع این سامانه برای کنترل بازار رهن و اجاره ابزار مناسبی است که می تواند آمار خوبی از وضعیت بازار مسکن در اختیار افراد قرار دهد. در ماه های اخیر افزایش قیمت رهن و اجاره در تمامی مناطق تهران باعث شده تا بسیاری از مستاجران توانایی تمدید ملکی که در آن زندگی می کنند را نداشته باشند و همین موضوع مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.

برچسب ها: بازار مسکن, بازار ارز, رهن کامل, نوسانات ارزی, بازار رهن و اجاره مسکن, دفاتر مشاورین املاک, سامانه املاک و مستغلات کشور

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید