logo2-4030

زنگ کاهش 30 درصدی قیمت مسکن به گوش می رسد

زنگ کاهش 30 درصدی قیمت مسکن به گوش می رسد - 5.0 از 5 تا 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

زنگ کاهش 30 درصدی قیمت مسکن به گوش می رسد

کاهش30درصدقیمت مسکن


در ماه های اخیر و با افزایش قیمت مسکن، مردم به دنبال پاسخ این پرسش هستند که آیا قیمت مسکن کاهش پیدا می کند یا خیر؟ کارشناسان نیز در ماه های اخیر سعی کرده اند تا پیش بینی خاص و مشخصی نداشته باشند. بسیاری از کارشناسان خبر از ثبات قیمت ها در بازار مسکن تا پایان سال خبر می داده اند.
در روزهای اخیر با کاهش تدریجی و منطقی قیمت ارز، امیدهایی برای کاهش قیمت مسکن نیز در دل ها روشن شد. امیدهایی که خیلی زود با عدم کاهش قیمت مسکن خاموش شد. اما با این حال بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند که هرچند قیمت مسکن به یکباره کاهش پیدا نخواهد کرد، اما روند نزولی آن بر اثر کاهش تدریجی قیمت ارز، در روزهای آتی شروع خواهد شد.
این پیش بینی از زبان بسیاری از کارشناسان بازار مسکن، نشان از روزهای خوب پیش رو در این بازار دارد. البته مشخص است زمانی می توانیم به چنین شرایطی امیدوار باشیم که مالکان حاضر باشند کمی از قیمت املاک خود بکاهند. برخی از ملک ها بیش از 60 درصد افزایش قیمت را در کمتر از 3 ماه تجربه کرده است. حالا انتظار کاهش قیمت 30 درصدی، انتظار کمی نیست که نتوان آن را پذیرفت.
با این حال بازار مسکن ایران یک بازار مردمی است و مردم و فعالان بازار مسکن هستند که قیمت ها را تعیین می کنند. انچه که از ظواهر بازار مسکن به گوش می رسد، در چند ماه آینده به صورت تدریجی شاهد کاهش قیمت تا 30 درصد قیمت فعلی خواهیم بود. اتفاقی که باعث افزایش خرید و متناسب تر شدن وام مسکن با قیمت ها خواهد شد. در صورت بروز این اتفاق می توانیم به بهبود کل بازار مسکن در طی چند ماه آینده امیدوار باشیم.
خوشبختانه وزیر جدید راه و شهرسازی سیاست هایی متفاوت با وزیر قبلی داشته و می خواهد در مدت زمان کوتاهی بهترین عملکرد را در بازار مسکن از خود به نمایش بگذارد. نظرات وی در مورد مسکن مهر، اجرایی کردن مسکن اجتماعی و بسیاری از موارد خود نشان دهنده عزم اسلامی برای بهبود بازار مسکن از طریق کاهش قیمت ها دارد. البته حمایت از مالکان و انبوه سازان نیز در برنامه های وزیر جدید قرار گرفته است.

برچسب ها: قیمت مسکن , بازار مسکن, افزایش قیمت مسکن, وزیر راه و شهرسازی, انبوه سازان, قیمت ارز, کاهش تدریجی قیمت ارز

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید