logo2-4030

ثبت اجاره نامه مسکن با هزینه کمتر

ثبت اجاره نامه مسکن با هزینه کمتر - 5.0 از 5 تا 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

ثبت اجاره نامه مسکن با هزینه کمتر

اجاره باهزینه کمتر


اجاره نشینی یکی از موضوعات و البته مشکلاتی است که عموماً دولت های مختلف در تلاش بوده اند تا مشکلات به وجود آمده در حاشیه آن را در زمینه های مختلف اجتماعی و اقتصادی برطرف نمایند. در طول سال های مختلف طرح های متعددی برای حمایت از اجاره نشینان ابلاغ و اجرایی شده اما همچنان اجاره نشینان با مشکلات عدیده ای مواجه هستند.
همچنین دولت ها تلاش کرده اند با طرح هایی در زمینه ساخت و ساز مسکن، مثل مسکن مهر یا مسکن اجتماعی، مشکل اجاره نشینی را برطرف نمایند. این طرح ها به این علت مطرح شده اند تا افرادی که سالیان سال اجاره نشین بوده اند را به صاحبخانه تبدیل کنند و تعداد اجاره نشینان را در کشور کاهش دهند. هرچند که این طرح ‌ها نیز همواره مشکلات خاص خود را داشته و نارضایتی‌های را نیز در پی داشته است.
در ماه ‌های اخیر با افزایش بی‌ شائبه قیمت مسکن، شاهد افزایش قیمت افسار گسیخته اجاره بها نیز بوده ایم. به همین علت نگرانی هایی برای فشارهای سنگین به اقشار کم درآمد جامعه که عموماً اجاره نشین هستند، ایجاد شده است.
یکی از مواردی که باعث شده تا نظارت بر اجاره نشینی به نحو احسن انجام نشود، این است که عموما افرادی که پس از چند سال در یک خانه اجاره نشین می ‌شوند، با توجه به هزینه هایی که برای ثبت اجاره نامه مسکن در دفاتر اسناد رسمی وجود دارد، سعی می کنند به صورت توافقی و نوشتن یک برگه فی مابین اجاره نشین و موجر قرارداد خود را تمدید نماید. این موضوع مشکلات زیادی را برای هر دو طرف فراهم می‌ کند.
در چنین قراردادهایی ممکن است افزایش بی رویه قیمت اجاره ‌بها به سادگی اتفاق بیفتد و در هیچ کجا نیز این افزایش قیمت ثبت نشود. همچنین ممکن است اگر اجاره نشین فردی باشد که بخواهد مالک را اذیت کند، دست بازتری داشته باشد.
به همین علت طرحی انجام شده تا هزینه ثبت اجاره نامه در دفاتر رسمی کاهش پیدا کند تا هر دو طرف مایل باشند برای تمدید یا حتی برای ثبت اولیه اجاره نامه به دفاتر رسمی مراجعه نمایند. کاهش هزینه قیمت ثبت اجاره نامه در دفاتر رسمی برای هر دو طرف مفید بوده و پیگیری مشکلاتی که ممکن است در آینده ایجاد شود را ساده تر می نماید.

برچسب ها: قیمت مسکن , ساخت‌ و ساز مسکن, مسکن اجتماعی

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید