logo2-4030

قیمت مسکن اجتماعی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

قیمت مسکن اجتماعی
مسکن اجتماعی

دولت یازدهم پس از شکست طرح مسکن مهر مصمم شد تا با ارائه ی طرح جدیدی به خانه دار کردن اقشار نیازمند جامعه بپردازد. بنابراین طرح مسکن اجتماعی با اختصاص 100هزار واحد مسکونی کلید خورد. گزارش ‌های اعلام شده توسط وزارت راه و شهرسازی از پیشرفت 25 درصدی پروژه ی مسکن اجتماعی خبر می دهد. اما آنچه که تاکنون نامعلوم مانده و شفاف نشده، قیمت واحدهای مسکن اجتماعی است.

با وجود اینکه در ابتدا اختصاص مسکن اجتماعی به اقشار نیازمند توسط دولت رایگان اعلام شده بود، اما در صحبت های اخیر مسئولین به اخذ قیمت زمین و ساخت اشاره شده است. مدیرعامل سازمان ملی زمین در آخرین گفتگوی خود اعلام کرده است که از متقاضیان مسکن اجتماعی قیمت تمام شده ی زمین اخذ می شود. وی همچنین عنوان کرد که در مصوبه ی پیشین، قیمتی برای مسکن اجتماعی تعیین نشده بود. مدیرعامل سازمان ملی زمین در بیانات خود اذعان کرد که طی توافقاتی که با بنیاد مسکن شده پیشنهاد خرید زمین واحدهای مسکن اجتماعی با قیمت تمام شده به هیئت وزیران ارائه گردیده است.

عظیمیان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن قیمت تمام شده ی زمین را در مقابل قیمت روز زمین ناچیز می داند. همچنین وی تمایل دارد به تعاونی ها و افرادی که قصد مشارکت در پروژه ی مسکن اجتماعی را دارند، زمین را با قیمت تمام شده به فروش برساند. با این کار سازمان ملی زمین و مسکن قصد دارد که اینگونه تعاونی ها را در جهت خانه دار کردن اقشار کم درآمد جامعه فعال کند. همچنین این افراد می توانند مشمول معافیت های دولتی نیز بشوند.
در این خصوص معاون وزارت شهرسازی گفت: اگر تعاونی ای بخواهد برای اعضای خود زمین بگیرد، به قیمت روز محاسبه خواهد شد اما اگر بخواهد بخشی از فعالیت خود را در پروژه ی مسکن اجتماعی صرف کند، قیمت زمین به صورت تمام شده در اختیارش قرار می گیرد.
در خصوص اجرای طرح مسکن اجتماعی اقدامات مؤثری از سوی سازمان ملی زمین و مسکن صورت گرفته است. این سازمان در ابلاغیه ای به تخصیص سهم زمین های هر استان به مسکن اجتماعی پرداخته و حتی منطقه ی مورد نظرش را تعیین کرده است. متقاضیان مسکن اجتماعی نیز قرار است که توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی معرفی شوند.

برچسب ها: قیمت مسکن , وزارت راه و شهرسازی, دولت یازدهم, قیمت مسکن اجتماعی

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید