logo2-4030

گرمای بازار مسکن در سرمای آذرماه

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گرمای بازار مسکن در سرمای آذرماه

22گرمای مسکن 

آنچه در احوالات کلی بازار مسکن شهر تهران هویداست، قرارگیری در وضعیت پیش رونق و افزایش معاملات مسکن است. پس از کاهش نرخ سود بانکی، افزایش ورود خانه اولی ها به بازار مسکن تحت تأثیر دریافت تسهیلات مسکن یکم، متعادل شدن قیمت مسکن و افزایش تقریبی جذابیت عرضه در بازار مسکن، شاهد افزایش معاملات مسکن در 8 ماه آغازین سال جاری شدیم. اما نکته قابل توجه، تغییرات اخیر بازار مسکن است که از ابتدای آذرماه امسال، حجم معاملات مسکن از میانگین 8 ماه گذشته نیز فراتر رفته است.
براساس بررسی های انجام گرفته از بازار مسکن شهر تهران، حجم معاملات مسکن در آذرماه امسال نسبت به همین زمان در سال گذشته، 52.4 درصد افزایش داشته است.

طبق آخرین گزارش ها، در آذرماه 96 تعداد قراردادهای خرید و فروش های امضا شده در بازار مسکن تهران، 17 هزار و 985 مورد بوده است. این میزان نسبت به ماه گذشته حدود 20.2 و نسبت به آذرماه 95 حدود 52.4 درصد افزایش یافته است.
در این بازه زمانی قیمت مسکن نیز روند صعودی را طی کرد. چنانچه در آذرماه امسال، میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان در تهران 4 میلیون و 996 هزارتومان شد که این مبلغ نسبت به آبان ماه سال جاری 4 درصد و نسبت به آذر ماه سال گذشته 13.6 درصد افزایش داشت.
در گزارش منتشر شده از سوی دفتر برنامه و اقتصاد مسکن، حجم ریالی معاملات مسکن انجام گرفته در بازار مسکن تهران در آذرماه امسال 8 هزار و 410 میلیارد تومان ذکر شده است. این مبلغ نیز نسبت به ماه قبل 31 درصد و نسبت به آذرماه سال قبل 76.4 درصد افزایش یافته است.
از ابتدای سال 96 تا ماه آذر، حجم معاملات مسکن شهر تهران از 133 هزار و 927 معامله فراتر رفته که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 12.4 درصد افزایش را نشان می دهد.
در 9 ماهه آغازین سال 96، میانگین قیمت مسکن در بازار مسکن تهران، 4 میلیون و 651 هزار تومان اعلام شده است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 7.4 درصد افزایش را نشان می دهد.
بررسی حجم ریالی معاملات مسکن در مدت 9 ماه ابتدایی امسال رقم 56 هزار و 450 میلیارد تومان را نشان می دهد که این میزان در 9 ماهه ابتدایی سال گذشته به اندازه 24.2 درصد افزایش یافته است.
در این گزارش بررسی وضعیت صدور پروانه های ساختمان طی 9 ماهه ابتدایی سال جاری، صدور بیش از 44 هزار و 970 پروانه ساختمان را نشان می دهد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته به اندازه 4.8 درصد رشد یافته است.

برچسب ها: اوضاع بازار مسکن, رونق مسکن, قیمت مسکن , پروانه ساختمان, آمار مسکن تهران

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید