logo2-4030

جدیدترین طرح بانک مسکن

جدیدترین طرح بانک مسکن - 5.0 از 5 تا 2 آرا

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

جدیدترین طرح بانک مسکن

ز

یکی از راهکارهای همیشگی برای تغییر در وضعیت بازار مسکن، ارائه تسهیلات بانکی است. این راهکار همیشه در اقتصاد ایران مورد استفاده قرار گرفته و در بسیاری از موارد جواب داده است. بانک مسکن به عنوان یکی از متولیان بازار مسکن، سخن از طرحی زده است که باید در مجلس به تصویب برسد.
در صورت تصویب این طرح، متقاضیان می توانند با سرمایه گذاری 20 میلیون تومانی پس از گذشت سه سال از افتتاح حساب، وام 80 میلیون تومانی از بانک دریافت کنند. این وام از انواع وام های کم بهره محسوب می شود که می تواند به بخش تقاضا مسکن کمک کند. همچنین متقاضیان در صورت سپرده گذاری به مدت یک سال می توانند از 40 میلیون تومان وام با سود بازپرداخت 8 درصد در بافت فرسوده استفاده کنند.
با توجه به اینکه طرح دولت در زمینه نوسازی بافت فرسوده در حال اجرا شدن است و روندهای اولیه اجرایی شدن خود را سپری می کند، به نظر می رسد افزایش تسهیلات مسکن بتواند به روند بازسازی بافت فرسوده نیز کمک کند. بازسازی بافت فرسوده نه تنها می تواند به آن دسته از افرادی که در خانه های قدیمی و البته خطرناک زندگی می کنند کمک کند، بلکه طبق آمار نوسازی در هر واحد مسکونی برای 2 نفر اشتغال زایی خواهد کرد.
مدیرعامل بانک مسکن از اعطای 140 هزار وام برای مسکن خبر داده است. این میزان 23 درصد نسبت به گذشته رشد نشان داشته و خود نشان دهنده اقبال مردم به دریافت تسهیلات مسکن است. البته باید دید اثرات درازمدت این نوع وام ها مثبت یا منفی قلمداد خواهد شد.
در میان تمام وام ها و تسهیلاتی که برای خرید خانه اعطا می شود، تسهیلات زوج های جوان از اهمیت بالایی برخوردار است. این زوج های جوان هستند که باید بتوانند با خرید یک سرپناه زندگی خود را آغاز کنند. آنطور که مدیرعامل بانک مسکن گفته است، در شهر تهران برای زوج های جوان با توجه به اصل سپرده آن ها که در زمان دریافت وام آن را نیز تحویل خواهند گرفت، 240 میلیون تومان وام خرید مسکن پرداخت خواهد شد.
امید است با تصویب جدیدترین طرح بانک مسکن در مجلس شورای اسلامی، وضعیت تقاضا مسکن بهبود یافته و مردم قدرت خرید بالاتری را در بازار مسکن پیدا کنند.

برچسب ها: تسهیلات مسکن, بافت فرسوده, بانک مسکن, تقاضا مسکن, خرید خانه

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید