logo2-4030
ما را در تلگرام دنبال کنید
test
 • برج تجاری اداری لکسون

  برج تجاری اداری
  لکسون

  برج مجلل لکسون در 30 طبقه
  با کاربری تجاری اداری
  (service office & home office)
  در ساحل شرقی دریاچه بزرگ چیتگر
  تهران واقع شده با دید مستقیم دریاچه

  جزئیات بیشتر ...

 • پروژه تجاری اداری آرتمیس

  پروژه تجاری اداری
  آرتمیس

  فروش زیباترین و بزرگترین
  مجتمع تجاری اداری
  با اقساط دو ماه یکبار و تحویل 1396
  بهترین موقعیت برای سرمایه گذاری
  در پروژه ای مطمئن

  جزئیات بیشتر ...

 • پیش فروش مجتمع مسکونی فرزانگان

  پیش فروش مجتمع مسکونی
  فرزانگان

  پیش فروش پروژه لوکس مسکونی فرزانگان
  امکانات بسیار خوب برج از جمله :
  استخر و سونا و مجموعه ورزشی
  دارای 90 میلیون تومان وام مسکن

  جزئیات بیشتر ...

 • برج لوکس لبخنددر منطقه 22

  برج لوکس لبخند
  در منطقه 22

  14 طبقه مسکونی
  7 واحد در هر طبقه :
  بالکن اختصاصی در هر واحد
  کابینت های گلاس ترک
  و کمد دیواری تمام MDF

  جزئیات بیشتر ...

 • پروژه یاس 2

  پروژه یاس 2

  فروش واحدهای 75 تا 110 متر
  تحویل پایان سال 1394
  دارای موقعیت و دسترسی
  فوق العاده به بزرگراهها

  سازنده: هوافضا

  جزئیات بیشتر ...

جستجو

ثبت پیش فروش آپارتمان در دفاتر اسناد رسمی

b1

کسانی که از امروز قصد پیش خرید ساختمان یا آپارتمان را دارند باید به دفاتر ثبت اسناد رسمی مراجعه کنند تا مشکلاتی مانند جعل سند پیش نیاید.با تصویب این قانون در مجلس و پیگیری ریاست قوه قضائیه، دفاتر اسناد می توانند از امروز تنظیم سند پیش خرید را انجام دهند.

قانون پیش فروش ساختمان این هفته به طور رسمی در نظام ثبتی کشور اجرا می شود. با اجرای این قانون از کلاهبرداری ها وفروش آپارتمان به چند نفر جلوگیری خواهد شد. در همین رابطه آقای دشتی رئیس کانون سردفتران و دفتر یاران در شبکه خبر حضور یافت و به سوالاتی در این زمینه پاسخ گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دشتی رئیس کانون سردفتران و دفتر یاران، درباره مفاد قانون پیش فروش ساختمان اظهار داشت: قانون پیش فروش ساختمان 25 ماده دارد که در این 25 ماده دقیقا روشن شده است که کسی که بخواهد سندی را پیش خرید کند دیگر دغدغه های گذشته مانند فروش ملک به چند نفر را نخواهد داشت چرا که این قانون از ساعت 8 امروز صبح در سامانه ثبت الکترونیک اسناد بارکذاری شده است و خریداران محترم می توانند به دفاتر ثب اسناد رسمی مراجعه کنند و از امروز به بعد برای پیش خرید آپارتمان به طور رسمی اقدام کنند.
دشتی رئیس کانون سردفتران و دفتریاران
دشتی گفت: در ماده 24 همین قانون امده است که فقط مشاورین املاک باید بعد از صحبت های اولیه فروشنده و خریدار دلالت کنند به دفاتر اسناد رسمی و حتما تنظیم سند رسمی در دفاتر اسناد رسمی صورت می گیرد. ماده 23 همین قانون نیز می گوید اگر کسی مبادرت به نوشتن سند دستی و عادی نماید از 91 روز تا یکسال حبس برایش در نظر گرفته خواهد شد.
رئیس کانون سردفتران و دفتر یاران در ادامه درباره اینکه چقدر این کار می تواند به رفع شکلات پیش آمده بن خریدار و فروشنده برای پیش فروش آپارتما ن اظهار داشت: ماده 4 قانون پیش فروش ساختمان مدارکی را برای پیش فروشنده در نظر گرفته است که حتما باید به دفاتر ثبت اسناد برای تنظیم قرارداد و سند تحویل دهد، یکی از آن موارد استعلام ثبت است یعنی تثبیت مالکیت فردی که می خواهد آپارتمان را پیش فروش کند.
رئیس کانون سردفتران و دفتر یاران درباره انتقال سند و پیش فروش توسط سازنده نیز به این نکته اشاره کرد که اگر سند به طور رسمی به سازنده ملک انتقال داده شده باشد وی نیز می تواند این کار را انجام دهد و تمام این ها باید با توجه به شرایطی که در قانون پیش فروش ساختمان آمده است، باشد.
وی همچنین تاکید کرد که با این قانون پیش خریداران دیگر هیچ مشکلی در زمینه خرید ملک به صورت پیش خرید نخواهند داشت، تمامی مشخصات ساختمان شامل انباری، پارکینک و ... همچنین مساحت ساختمان، اینکه طبقه چندم است شماره واحد آپارتمان حتما باید در سند پیش خریدی ساختمان قید شود.
دشتی هچنین به سامانه ثبت الکترونیک اسناد نیز اشاره کرد و گفت همانطور که مهندس تویسرکانی شب گذشته در شبکه خبر به این موضوع پرداختند، در این سامانه به صورت آنلاین جواب استعلام را می گیریم و مشخص می شود که آخرین مالک کیست و دیگر جعلی در کار نخواهد بود.
رئیس کانون سردفتران و دفتر یاران، همچنین درباره مرجع پاسخو درباره مشکلات پیش روی پیش خریداران و پیش فروشندگان نیز اظهار داشت: قبلا در زمینه این مشکلات به محاکم دادگستری ها مراجعه می کردند اما در حال حاضر مفاد سند رسمی در ادارات اجرای ثبت قابل پیگیری است و ادارات اجرای ثبت پیش خریدار و پیش فروشنده را در تنظیم سند رسمی پشتیبانی می کنند.
وی درباره مشکلات پیش آمده درباره مفاد قرارداد پیش فروش آپارتمان که در قبل بود نیز اظهار داشت: فروشنده و خریدار می توانند به دفاتر ثبت اسناد مراجعه کنند تا مشکلاتی مانند برج نگین که هر یک واحد را به چندین نفر می فروختند پیش نیاید.
با تصویب این قانون در مجلس و پیگیری ریاست قوه قضائیه، دفاتر اسناد می توانند از امروز تنظیم سند پیش خرید را نیز انجام دهند.
دشتی رئیس سردفتران و دفتریاران
رئیس کانون سردفتران و دفتر یاران،همچنین تاکید کرد خرید و فروشی که در خارج از دفاتر اسناد رسمی نظیم سند شود هیچ اعتباری ندارد، چراکه سند عادی تلقی می شود و سند رسمی نیست. سند رسمی در قانون مدنی تعریف خاص خود را دارد، سند رسمی لازم الاجراست درحالیکه سند عادی لازم الاجرا نیست، بنابراین قبل از تنظیم مبایعه نامه و قولنامه به صورت دستی بهتر است به دفاتر اسناد رسمی مراجعه شود و استعلام شود برای این که بدانند آخرین مالک کیست.
وی در ادامه افزود: حق الثبت بابت اسناد اخذ نمی شود، اما فقط حق التحریری که توسط قوه قضائیه و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بر اساس قیمتی که آپارتمان دارد، تعیین شده است و دارایی منطقه اعلام می کند، اخذ خواهد شد.
دشتی تاکید کرد در قانون پیش بینی شده است؛ کسانی که از امروز مبادرت به تنظیم سند عادی کنند یا اگر این کار در بنگاه های املاک انجام شود، برای اولین بار یکسال پرنده تعلیق می شود، برای دومین بار دوسال و برای سومین بار کلا پروانه کسب باطل می شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آدرس و شماره تلفن

آدرس : همت غرب ، شهرک گلستان ، بلوار امیر کبیر ، بعد از چهار راه هاشم زاده ، پلاک 700
تلفن : 44740244 ، 44761276 ، 44742878
ساعت کار: شنبه تا 5 شنبه 9:30 الی 21:00
ایمیل : maskan40.30 @ gmail (dot) ir

login2 member2