logo2-4030

سوالات متداول

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

لطفاً سئولات خود در مورد منطقه 22 و املاک این منطقه را از طریق قسمت نظرات و پیشنهادات از ما بپرسید تا در قسمت سئوالات متداول به صورت سئوال و جواب برای استفاده شما عزیزان و دیگر هموطنان قرار گیرد.

1. نحوه نقل و انتقال امتیاز تعاونی ها چگونه است؟ و آیا قابل اعتماد می باشد؟

اکثر تعاونی ها اجازه نقل و انتقال امتیاز در دفتر تعاونی را به اعضا خود می دهند و عضو می تواند پس از تسویه حساب با خریدار در دفتر تعاونی کلیه حق و حقوق خود نسبت به امتیاز را به خریدار انتقال نماید و پس از آن خریدار به عنوان عضو تعاونی شناخته شده و کلیه وجوه واریزی در تعاونی به حساب وی محسوب می گردد و فروشنده هیچگونه ادعایی نسبت به امتیاز فروخته شده نخواهد داشت . این نقل و انتقال مطمئن ترین نوع نقل و انتقال برای امتیاز تعاونی ها می باشد. در برخی موارد فروشنده و خریدار توافق می نمایند که علاوه بر نقل و انتقال تعاونی وکالت بلاعزل فروش از طرف فروشنده به خریدار داده شود .

2. حداقل سرمایه برای سرمایه گذاری در منطقه 22 چقدر می باشد؟

منطقه 22 به علت داشتن تعاونی های سازنده فراوان دولتی و غیر دولتی شرایط بسیار ویژه و عالی برای سرمایه گذاری تمام اقشار جامعه با بودجه های مختلف در این منطقه را فراهم نموده است. با توجه به اجرای پروژه های تجاری اداری در این منطقه که بصورت متری و سهمی به اعضا واگذار می گردد مشتریان گرامی   می توانند با بودجه 3 میلیون تومان به بالا در این منطقه سرمایه گذاری نمایند. 

3. منظور از سهام یا اوراق تجاری اداری (1متر 2متر) یا (2متر 4 متر) چیست؟

اوراق 1متر تجاری و 2 متر اداری یا 2متر تجاری و 4 متر اداری که در پروژه هایی مانند آرتمیس مشاهده می شود در واقع نوعی سرمایه گذاری سهمی در پروژه های مذکور می باشد.به این صورت که مالک سهام به اندازه متراژ ذکر شده در اوراق خود در پروژه سهام دارد و مالک همان متراژ از پروژه می باشد. هر یک از این اوراق دارای اقساطی می باشند که بعنوان هزینه ساخت از سهامدار دریافت می گردد و در پایان هر عضو به اندازه سهم خود صاحب واحد تجاری اداری می باشد . اطلاعات بیشتر تماس با دفتر املاک 30-40

4. آیا برای پیش فروش و امتیاز تعاونیها کد رهگیری ثبت می گردد؟ 

خیر . امتیاز و پیش فروش تعاونیها قابلیت ثبت کد رهگیری در سامانه اطلاعات املاک را ندارد. لازم به ذکر است ثبت کد رهگیری برای پیش فروش آپارتمانها صرفاً به این منظور صورت می پذیرد که فروشنده واحد مورد پیش فروش را به بیش از یک نفر واگذار ننماید در صورتی که در پیش فروش تعاونیها عموماً واحد مورد پیش فروش در دفتر تعاونی نقل و انتقال شده و هیچ تعاونی دولتی یا خصوصی دارای ساختاری نمی باشد که بتواند یک واحد را به بیش از یک نفر واگذار نماید. در ضمن واحدی می تواند در سامانه کد رهگیری ثبت شود که طبقه و موقعیت واحد و قیمت تمام شده تا پایان پروژه در ابتدای کار مشخص باشد و در سامانه ثبت گردد در صورتی که در پیش فروش تعاونیها عموماً هیچ کدام از موارد بالا تا اواخر پروژه به مشخص نمی باشد و بر اساس اولویت پرداخت انجام می پذیرد.

5. آیا پس از خرید امتیاز یک تعاونی خریدار میتواند نسبت به فروش مجدد آن اقدام نماید؟ 

بله. اکثر امتیازها و پیش فروش های در حال ساخت بویژه آندسته از امتیازها که قابل نقل و انتقال در تعاونی می باشد قابلیت خرید و فروش و نقل و انتقال برای چندین مرتبه را دارند و عمده تعاونی ها از این نظر هیچ محدودیتی برای اعضا و سهامداران خود قائل نیستند و خریدار میتواند بعد از خرید نسبت به فروش سهام یا امتیاز خریداری شده اقدام نماید.

6. آیا هزینه ساخت یک آپارتمان در تعاونی ها قطعی بوده و شامل تغییر و افزایش قیمت در پایان پروژه نخواهد گردید؟ یا اگر تا هنگام پایان پروژه قیمت مسکن افزایش یابد آپارتمان به قیمت روز محاسبه خواهد گردید؟

خیر . هزینه ساخت بابت هر متر مربع بنای مفید آپارتمان که در تعاونی های مختلف بر طبق قرارداد به اعضا اعلام می گردد معمولاً قطعی نبوده و علی الحساب می باشد (البته این در مورد تمام تعاونی ها صدق نمی نماید و موارد استثناء هم وجود دارد که در سایت موجود می باشد ) .

این قطعی نبودن قیمت هم به این دلیل است که بر اساس قوانین و اساسنامه تعاونی ها هزینه ساخت هر متر مربع آپارتمان بر اساس هزینه تمام شده برای تعاونی می باشد یه این معنی که هر متر آپارتمان بدون سود و ارزش افزوده و بر اساس قیمت تمام شده از اعضا دریافت می گردد و از آنجا که این هزینه با توجه به تورم و نوسانات قیمت مصالح و ... بطور قطعی در ابتدای قرارداد قابل محاسبه نمی باشد اکثر تعاونی ها بندی در قرارداد برای افزایش قیمت احتمالی دارند که البته این افزایش قیمت باید با دلیل و مدرک و بر اساس مصوب مجمع و هیئت مدیره تعاونی باشد و جزئیات آن به اطلاع اعضا هم برسد.

در مورد قسمت دوم سوال هم لازم به ذکر است که با توجه به توضیحات قبلی افزایش هزینه ساخت هیچ ربطی به افزایش قیمت مسکن نداشته وبر اساس قیمت روز محاسبه نخواهد گردید و تنها افزایش قیمت مصالح و دیگر هزینه ها و تورم بیش از عرف می تواند موجب افزایش هزینه ساخت آپارتمانهای تعاونی ها گردد.

لازم به ذکر است تعاداد کمی از تعاونیها دارای هزینه ساخت قطعی می باشند که برای اطلاع از شرایط آنها می توانید با کارشناسان املاک 30-40 تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها: سوالات متداول

چاپایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید